Rīgas Ēbelmuižas pamatskolas projektu nedēļa

Gatavojoties Rīgas Ēbelmuižas pamatskolas projektu nedēļai, mēs vēlējāmies iepazīstināt skolēnus ar 5.e klases skolēna Gvido Samoviča tēva profesiju – skursteņslauķis -, kas ir viena no interesantākajām un neparastākajām profesijām mūsdienās. Tādēļ š.g. 30.martā skolā viesojās Valērijs Samovičs, Jānis Andersons un Līga Ondzule, kura šobrīd ir vienīgā sieviete – skursteņslauķe Latvijā. Skolēni iepazinās ar skursteņslauķa profesiju, klausoties Līgas aizraujošajā stāstījumā un skatoties sagatavoto prezentāciju par savām ikdienas gaitām, uzzinot skursteņslauķa aroda vēsturi un iespējām šo profesiju apgūt mūsdienās.

Skolēni varēja aplūkot un izmēģināt dažādus skursteņslauķa darba instrumentus, apskatīt skursteņos atrastos “dārgumus” un iepazīties ar Līgas “mājdzīvniekiem”- zirnekļiem. Skolēni pētīja sodrējus, darvu un zīmēja ar ogli.

Tā kā skursteņslauķi bija ieradušies savos parādes formas tērpos, tad ikvienam bija iespēja pieskarties laimes nesējam – skursteņslauķa pogai – un paberzēt to.
Skolēni bija pārsteigti un emocijām bagāti par iespēju iepazīties tuvāk ar šo unikālo profesiju – skursteņslauķis. Paldies Gvido tētim!

 

Skolotājas Aiga un Mairita