Atskats uz februāra aktivitātēm

Februāra mēnesis bibliotēkā pagāja bērnu radītu, jautru noskaņu pavadībā, tika atzīmēta tautā iemīļotās bērnu grāmatu mākslinieces Margaritas Stārastes 110. jubileja. Mākslinieces izveidotie un meistarīgi izmantotie personificētie tēli ir lielas apbrīnas vērti, jo tie vairākās paaudzēs spēj raisīt neviltotu līksmi par to, kā sienāži, gliemeži, ozolzīle, kāpostgalviņa, sēnes un citi personāži zīmējumos darbojas un sarunājas cilvēciskas izpausmes veidolā.

Runcis mazajiem bibliotēkas apmeklētājiem bija sagatavojis uzdevumu atrast viņa draugus, kas dzīvo Margaritas Stārastes grāmatās. Bērni apskatīja grāmatu izstādi “Brīnumzemes pasakas” un darbojās mākslinieces ilustrētās grāmatas lapās: krāsoja, līmēja uzlīmes, lasīja tautasdziesmas un aplūkoja ilustrācijas no “Runci, runci, vāri putru!” 1971. gada izdevuma.

Februāra mēnesis jaunu pārmaiņu ziņā ir jāizceļ ar to, ka skolas bibliotēka pirmo reizi pievienojās tradīcijai “Draudzīgais aicinājums”, tā iedibināta 1935. gadā pēc tam, kad bijušais valsts prezidents Kārlis Ulmanis savā vārda dienā bērnības skolai uzdāvināja grāmatas.

Pie skolas bibliotēkas izveidotā brīvpiekļuves plauktā “Labākā dāvana” interesentiem ir iespēja lasīt grāmatas uz vietas vai paņemt izlasīt uz mājām, kā arī izmantot aicinājumu atnest un dāvāt lasīšanai citiem kādu no savām iemīļotām grāmatām.

            Liels paldies skolotājām par aktīvu līdzdalību bibliotēkas aktivitāšu nodrošināšanā!

Skolas bibliotekāre Rita Zuja

Vairāk bilžu skatīt Galerijā