Atskats uz novembra aktivitātēm

Notikumu ziņā novembra mēnesis bibliotēkā aizritēja valsts svētku svinīgā noskaņā, par to liecina bibliotēkas radītā virtuālā izstāde “Vienīgā fotogrāfija. Latvijas valsts dibināšana 1918. gada 18. novembrī” un grāmatu, un periodikas informatīvo materiālu izstāde “Dzimtais pavards”, kas tika eksponēta ne tikai bibliotēkā, bet arī skolas Lāčplēša dienas un Latvijas Republikas proklamēšanas dienas pasākumos.

Ikgadējam Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas projektam, kuru Ziemeļvalstīs administrē Biedrība Norden (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru, savu dalību pirmo reizi pieteica arī skolas bibliotēka.

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas ietvaros tika organizēta Astridas Lindgrēnes grāmatu izstāde “Es rakstu bērnam sevī”, bet dzestrs 13. novembra rīts mazajiem bibliotēkas apmeklētājiem nesa siltu un priecīgu vēsti, jo norisinājās “Rītausmas lasījums” zīmju valodā. No pasaulslavenās zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes grāmatas “Lennebergas Emīla jaunie nedarbi” bērni uzzināja, kā Emīls Kathultā sarīkoja lielās dzīres un noķēra komandanti vilku bedrē.

Dienas noslēgumā skolas aktu zālē tika rādīta Rīgas kinostudijā uzņemtā filma “Emīla nedarbi”, tā skatītājos raisīja ne tikai prieka pilnu sajūsmu, bet vienlaicīgi sniedza pārdomas par Emīla dilemmu – izvēli par labu filantropiski impulsīvai rīcībai, nedomājot par tās sekām.

Novembra mēnesī bibliotēkas apmeklējumu laikā skolēnu interesi saistīja ne tikai grāmatu plauktu satura dažādība, bet arī iespēja piedalīties kopējas kolāžas “Dāvana Latvijai” veidošanā. Kolāža apskatāma bibliotēkā, tā ikvienam apmeklētājam sniedz liecību par mūsu skolas bērnu labestību un sirsnīgumu, kā arī spēj iedvesmot uz labām domām par mūsu valsts pastāvēšanas nākotni, jo izstaro mīlestību uz dzīvību.

Skolas bibliotekāre Rita Zuja