Rīgas Ēbelmuižas pamatskola gadu mijā…

Decembris   “Šonakt klusi, klusi, sevī atver vārtus…”  Ar dziesmu “Gavilējiet, zvaigznes” mūsu skolas skolēni – Dārta, Emīls, Daniils, Alekss un Džeims – skolotājas Aigas vadībā – piedalījās labdarības koncertā “Nāc līdzās Ziemassvētkos” Torņakalna baznīcā.

Pēc divu gadu pārtraukuma bērni, vecāki , skolotāji, bijusī skolotāja Veronika Dzalbe un skolas draugi – Aleksandra Čaka muzeja direktore Antra Medne, tēlnieks Vilipsōns, kontrtenors Sergejs Jēgers  pulcējās skolas Svinību zālē  pie Ziemassvētku egles. Skanēja dziesmas, dzeja, mīļi vārdi, tika izdejots dancis ar rakstainiem cimdiņiem – tādi bija “Ziemassvētki Mūsmājās”. Skolas direktore Kristiāna Pauniņa teica atzinības vārdus skolas kolektīvam un čaklākajiem skolēniem. Bērnus iepriecināja Sergeja Jēgera atbalsta fonda sarūpētās dāvanas – ……..un saldumu paciņas. 

Vēlot laimīgu Jauno gadu, pateicamies visiem, kuri pirmssvētku steigā atrada un arī tagad atrod laiku padomāt un parūpēties arī par atbalstu tiem, kuri kara apstākļos Ukrainā… Īpaši pateicamies mūsu skolas mediķiem Rasmai, Ņinai un Silvijai, skolotājiem – Benitai, Ivetai, Kristiānai, Olgai, Ingrīdai, Jūlijai, Gunai, Ritai, Andrai, Kristīnei, Oksanai, Mairitai, Guntim Jutai, Ingunai, skolas darbiniekiem – Sandrai un Inesei! Īpašs paldies skolēniem – Karlīnai, Keitijai un Henrijam! Dāvinājumi tika nogādāti pie tirdzniecības centra “AKROPOLE Alfa” 29.decembrī Rīgas domes ziedotajos ”Rīgas satiksme” “Mercedes-Benz” markas autobusos kā ziedojumi Kijivas iedzīvotājiem.

Janvāris –  katru gadu mūsu skolā, tāpat kā valstī –  1991. gada barikāžu notikumu un aizstāvju atceres laiks. Esam ieklausījušies skolotāju – barikāžu dalībnieku atmiņu stāstos, apmeklējuši izstādes un nolikuši ziedus barikāžu upuru piemiņas vietās Bastejkalnā, paši esam veidojuši izstādes par tā laika notikumiem. Šogad arī skolēna Riharda Knostenberga zīmējumi skolas gaitenī.

Barikāžu notikumos iejusties Rihardam palīdzēja tikšanās ar mākslinieci Ievu Jurjāni  filmas “Janvāris” uzņemšanas vietās Vecrīgā. 28.novembrī skolēni – Rihards, Marta, Katrīna, Amanda, skolas muzejnieki –  Emīls, Evelīna, Patriks, Egīls, Izabella un Toms – apmeklēja  kinoteātri “Splendid Palace”, lai noskatītos režisora Viestura Kairiša filmu “Janvāris” programmas Skolas soma ietvaros. Kino apmeklējums  deva padziļinātāku ieskatu būtiskos Latvijas vēstures notikumos.

12. janvārī skolā notika svinīgā mikroautobusa pieņemšana. Kopš 1999. gada skolai uzticīgi kalpojis mikroautobuss, kuru dāvinājis Norvēģijas Rotary klubs. Lai rūpētos par skolēnu izglītošanu un drošu pārvietošanos, sadarbībā ar Baltijas Bērnu fondu sarūpēts cits mikroautobuss, kurā iespējams ievietot divus ratiņkrēslus, katrs krēsls ir aprīkots ar drošības jostu. Mikroautobusā ir 14 pasažieru vietas, krēsli ir viegli pārceļami., tas ir aprīkots ar uzbraucamo rampu, ērtākai iekāpšanai to iespējams nosvērt uz sāniem.

Paldies Baltijas Bērnu fondam un tā pārstāvjiem Laurim Žubulim un Laurai Zeltiņai par iespēju skolai nodrošināt izglītojamo pārvietošanu un izglītības procesā apmeklēt ne tikai sporta pasākumus un treniņus, bet arī kultūrvēsturiski nozīmīgas vietas Latvijā.