Mūsu – Rīgas Ēbelmuižas pamatskolai – 183

Šā gada 21. februārī mūsu skolai jau 183. dzimšanas diena! Laika gaitā skola mainījusi gan atrašanās vietu, gan nosaukumu. No 1899. gada līdz 2011. gadam tā atradās tieši nedzirdīgo bērnu mācīšanai celtajā ēkā Marijas ielā 40, vēlākajā Suvorova ielā 42, tagadējā Aleksandra Čaka ielā 42. Jau trīspadsmito gadu (no 2011. gada) atrodamies Daugavas kreisajā krastā, Graudu ielā 21.

 “183 gadus uz skolu atved bērnus, viņi mācās, aug, izaug, pabeidz skolu un aiziet… atkal un atkal… Kā saulespuķes no rīta līdz vakaram pagriež savus ziedus pret sauli visu vasaru un aug… atkal un atkal… Apsveicu visus, kuri skolā mācījuši un mācījušies, māca un mācās, skolas 183. dzimšanas dienā!” Tā savā apsveikumā rakstījusi bijusī skolotāja Astrīda Briede.

Skolotāja Vija Linde savā vēstulē sveica mūs ar L. Pura vārdiem: “Svētki ir kalna smaile, no kuras paveras tāles…, bet darbdiena ir ieleja. Ielejā aug maize.”

Pateicamies visiem, kuri atcerējās mūs svētku reizē! Īpašs paldies bijušajām skolotājām – Veltai Kanneniecei un Vijai Zikmanei, skolotājam Aldim Ādamsonam, mūsu skolas draugiem – Aleksandra Čaka muzeja vadītājai Antrai Mednei, dzejnieka radiniekam Andrim Brežģim, kontrtenoram Sergejam Jēgeram!

Skolas muzejs