21.  februārī mūsu skolai 182. dzimšanas diena

Ceļā uz skolas dzimšanas dienu vienā no ceturtdienas vakariem skolas muzejnieki tikās ar Zani Embrekti.

Zane ir mūsu skolas absolvente, tāpēc interesanti bija uzzināt –  kāda bija viņas  bērnība, skolas gadi, kā viņai klājas tagad. Zane stāsta: “Skolā viss bija labi. Vēlos pateikt lielu paldies skolotājam Jevgēņijam Puhovam, kurš man iemācīja peldēt! Paldies arī dažādu mācību priekšmetu skolotājiem – bioloģijas , matemātikas, ģeogrāfijas u.c., jo viņi deva zināšanas, izglītību”. Uzzinājām,

ka Zanei vēl joprojām ļoti garšo saldumi, bet tagad priekšroka veselīgam uzturam, jo pareizs uzturs dod vairāk enerģijas. Bērnībā patikušas paslēpes, paticis spēlēt volejbolu, basketbolu, nodarboties ar peldēšanu un kalnu slēpošanu. Jā, šad tad agrā bērnībā Zane nav klausījusi skolotājus, internātā naktīs nav gājusi gulēt, tad auklīte likusi stāvēt kaktā. Agrāk  nav paticis lasīt grāmatas, toties tagad to dara ar prieku, jo lasīšana bagātina valodu.

Mācoties 6.klasē, Zane sāka apgūt jaunu peldēšanas tehniku pie treneres Gaļinas Brokas. Pabeidzot s

kolu 2014.gadā, Zane tālāko izglītību ieguvusi Rīgas valsts tehnikumā, kur apguva iespieddarbu noformējuma speciālista amatu. Tagad Zane ir Latvijas nedzirdīgo izlases peldētāja. Novembrī Glivicē (Polijā) notika vēsturē pirmais pasaules čempionāts nedzirdīgajiem 25 metru baseinā.Tur Zane  laboja pasaules rekordu un izcīnīja piecas medaļas, divas no tām – zelta.

Šajās sacensībās ar labiem panākumiem startēja arī mūsu skolas bijušie audzēkņi – Artis Vazdiķis un  Rūdolfs Stupāns, kā arī Violeta Leščinska ( mācās9.a klasē).  Zanei savos 25 gados izcīnītas jau 280 medaļas (par 1., 2., un 3.vietu).

Vai zināt, kāds ir Zanes treniņu grafiks? Pirmdienās, trešdienās, piektdienās treniņi baseinā sākas jau plkst.6.40 no rīta, sestdienās plkst.7.20. Pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās, piektdienās, sestdienās vēl ir vakara treniņi no plkst.17.30. Zanei ir liela vēlme turpināt trenēties. Sieviešu konkurencē peldēšanā viņa ir pirmajā trijniekā.

Zane ir atzīta kā labākā 2021.gada Latvijas nedzirdīgā sportiste.

Par sasniegumiem Zane pateicīga tagadējai trenerei G. Brokai un savai ģimenei. Apsveicam!

Tikšanās reizē Zane skolēniem novēlēja: “Zināšanas dzīvē ļoti vajadzīgas, tāpēc vajag labi mācīties! Skolotājiem novēlu – lai ir pacietība un prieks, atbalstot un iedvesmojot skolēnus, atklājot un attīstot viņu talantus! Lai prieks, redzot nākamās Latvijas paaudzes augam un mācāmies!” Skolēni pateicās Zanei par interesanto tikšanos un novēlēja: “Pēc iespējas vairāk startēt kopā ar dzirdīgiem sportistiem”, tā Tīna. Patriks, Emīls, Egīls: “Novēlam ļoti labi peldēt!” Evelīna : “Novēlu, lai Zanei veicas un viņa ir ļoti populāra visā pasaulē!” Vaho : “Turpināt startēt tā, lai rezultāti arvien augstāki un augstāki!”