Notikumi

Tikšanās ar dižkoku aizstāvi Gunti Jāni Eniņu

DIŽKOKI  – LATVIJAS VALSTS PIRMSĀKUMA LIECNIEKI

DIŽKOKI – 2018.GADA DZĪVOTNE

Mūsu skola ir koku ieskauta. Ceļā uz Latvijas simtgadi pagalma pusē būs jauns ābeļdārzs. Mēs ne tikai rūpējamies  par skolas dārzu, mēs dodamies stādīt kokus Latvijas mežos un pētīt  dižkokus.

8.februārī skolas muzejnieki un viņu draugi 8.a, 8.c klases skolēni aicināja viesos dižkoku aizstāvi, vairāku grāmatu autoru, cilvēku, kurš būtu pelnījis Triju Zvaigžņu ordeni –  Gunti Jāni Eniņu, lai pastāstītu par Latvijas kokiem un viņu likteņiem gadsimtu gaitā.

Skolas svinību zālē pulcējās skolēni, lai ieklausītos dabas pētnieka bagātajā  pieredzē, lai skatītos iespaidīgās fotogrāfijas – tur Sējas dižozols, resnākais  Eiropā un dižākais Latvijā,  Rietekļa paeglis, Kaives ozols, Napoleona ozols Iecavā, tur Baltijas valstu vecākais, lielākais un resnākais ginks Rīgā, kanālmalā, pretī Latvijas Universitātei. To stādījis vācbaltu dendrologs Georgs Kūfalts 1899.gadā. Interesanti, ka tieši tajā gadā  tika atklāta un iesvētīta mūsu agrākā  nedzirdīgo bērnu skolas ēka Rīgā, Marijas ielā 40.

8.februāra diena bija auksta, bet tas netraucēja Paulu, Andželiku, Kasparu, Nilu, Kārli, Esteri, Oskaru, Aivi, Vladimiru, Alenu skolotājas Ingunu, Benitu, Raitu un mani Māri, doties kopā ar Eniņa kungu aplūkot,  kā jūtas “Pārdaugavas resnākais  un vēsturiski bagātākais  dižozols – brīnumozols, kam  sākums sniedzas gadsimtos.” Tas ir Ēbelmuižas ozols.

Esam pateicīgi Guntim Jānim Eniņam par interesanto tikšanos, par dāvinātajām grāmatām skolas bibliotēkai!

Skolas muzejnieks Māris
Skolotāja Inguna Poga

Draudzīgais aicinājums

2018.gada 25. janvārī mūsu skolā norisinājās lasīšanas, skolu un bibliotēku atbalsta pasākums “Draudzīgais aicinājums”. Latviešu rakstniekam Rūdolfam Blaumanim šogad – 115.dzimšanas diena, viņa atstātais mantojums – nozīmīgs. Un joprojām Rūdolfs Blaumanis ir trešais populārākais latvietis savā zemē aiz Krišjāņa Barona un Kārļa Ulmaņa.

Kopā ar profesionālās programmas audzēkņiem neklātienē ieskatījāmies Rūdolfa Blaumaņa muzejā Rīgā, kur sava drauga mākslinieka Jaņa Rozentāla dzīvoklī viņš aizvadījis sava mūža pēdējos gadus.

Rakstnieku mēs iepazīstam, lasot viņa darbus. Blaumanis savos darbos rāda dzīvi gan sāpēs, nopietnībā, gan jokos un jautrībā, viņš ir ļoti, ļoti cilvēcisks.

Latvieši vairākās paaudzēs zinājuši Blaumaņa šūpuļdziesmas un tādas dzejoļu rindas kā “Māmiņ, mīļo māmiķīti..” , “Pienenītes, pienenītes…”, kā arī “Autiem klāta baltu baltiem…” Sākumskolas klašu skolēnu priekšnesumos šī dzeja atklājās īpaši tēlaina un skaista.

Rūdolfs Blaumanis ir pirmās literārās pasakas “Velniņi ”autors Latvijā. “Velniņus” lasīja 3. un 5.klase un dāvināja savas izveidotās grāmatiņas skolas bibliotēkai.

Visvairāk iestudētā (vairāk kā  700 reižu) latviešu izrāde – “Skroderdienas Silmačos”, 7.un 8.klases palīdzēja veidot svētku izjūtu, kas saistās ar Blaumaņa joku lugu un Jāņiem.

Ar dzejoli “Tālavas taurētājs” klātesošos uzrunāja 9.klase. Spēcīgi izskanēja vārdi, kas iegravēti paša autora piemineklī: “Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods!”.

Patiesība ir tāda, ka cilvēks, kas ciena savu māti un tēvu, ciena arī savu dzimteni. Blaumanis tāds bija. Un arī mēs vēlamies tādi būt!

“Draudzīgā aicinājuma” kustība ir svarīga bērnu un jauniešu vērtību izpratnes veidotāja. Ceļš uz šo pasākumu sākas ar grāmatu – mācību stundā, bibliotēkā, piedaloties arī Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā kā jaunākās latviešu un citu tautu literatūras lasītājiem un vērtētājiem. Šogad čaklākie lasītāji bija Estere Gabrāne, Melisa Sprudzāne, Adelīna Smirnova, Sāra Lubūze, Violeta Leščinska, Marta Ozola. Kā katru gadu kopā ar saviem bērniem kopīgajā lasīšanā piedalījušās skolotājas Aiga Rikmane un Laura Stepāne.

Skolas bibliotekāre Benita Plinta       (foto)

Skolotāji mācās

Mēs visi esam skolnieki, darītāji un skolotāji.
/Ričards Bahs/

Domājot par  mācību procesa kvalitāti, mūsu skolas pedagogi ir iesaistījušies vairākos izglītības projektos, ko organizē Izglītības un zinātnes ministrija, piesaistot ESF līdzekļus.

Vislielākais izaicinājums ir  piedalīties kompetenču pieejā balstīta vispārējās izglītības satura aprobācijā. No Rīgas pašvaldības esam vienīgā speciālā skola, kas piedalās šajā projektā.

Jau 2017.gada martā sākās vadības komandas un skolotāju komandu tālākizglītība, kas turpinās visu 2017./2018.mācību gadu.

Sākumskolas skolotāju un pamatskolas skolotāju komandas aprobē  pašizziņas un  pašvadības  caurvijas principu ieviešanu un atgriezeniskās saites izmantošanas iespējas mācību procesā bērniem ar dzirdes traucējumiem.

Internāta skolotāji  nopietni pievērsušies sociāli emocionālās mācīšanās principu iedzīvināšanai. Pirmais solis ir palīdzēt  skolēniem atpazīt emocijas un mācīties vadīt savas emocijas dažādās situācijās.

Tā kā skola īsteno arī profesionālās pamatizglītības programmas “Mājturība” un “Ēdināšanas pakalpojumi”, esam iesaistījušies projektā sadarbībā ar IZM un Valsts izglītības satura centru profesionālās izglītības attīstībai un pilnveidei “Profesionālās izglītības iestāžu efektīva pārvaldība un personāla kompetences pilnveide”, kas ilgs 6 gadus. Projekta mērķis ir sakārtot profesionālās izglītības sistēmu un nodrošināt speciālās izglītības iestāžu, kas piedāvā profesionālās izglītības programmas, iesaisti.

Baltijas bērnu fonds Ziemassvētkos

Pirms Ziemassvētkiem skolēni saņēma Pestīšanas Armijas Zviedrijā sarūpētās un caur Baltijas Bērnu fondu nogādātās Ziemassvētku apsveikumu dāvanas. Šī labdarības un cilvēkmīlestības akcija notiek jau daudzu gadu garumā. Skolēni šīs dāvanas saņēma, ierodoties skolā pēc Ziemassvētku brīvdienām un bija ļoti priecīgi par to, ka svētki turpinās!
Šī Zviedrijas cilvēku labdarības akcija liek aizdomāties, ka, neskatoties uz lielāku vai mazāku pārticību, bērniem tiek mācīts par dalīšanos un citu iepriecināšanu, nevis tikai par patērēšanu, par to, ka šādas jūtas jāsāk ieaudzināt jau bērnībā ģimenē un jāturpina nostiprināt skolā. Un ļoti var būt, ka šī jaunā, 2018. gada nogalē arī mūsu skolas skolēni ar kādu dalīsies mīlestībā

(foto)

Informācija vecākiem:

Rīgas domes Labklājības departaments projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros aicina Rīgas iedzīvotājus uz bezmaksas lekciju

«POZITĪVĀS DOMĀŠANAS SPĒKS».

Lekcija notiks 18. janvārī no plkst. 17:30-20:30 viesnīcas “TIA” konferenču zālē Krišjāņa Valdemāra ielā 63.
Lekcijā tiks aplūkots:

 • Pozitīvās un negatīvās domāšanas jēdzieni.
 • Kas ir domāšanas «apburtais loks»?
 • Kā domāšana nosaka dzīves rezultātu un labklājību?
 • Ko nozīmē «domāt pozitīvi»?
 • Dalībniekiem būs iespēja praktiski izmēģināt vienkāršas tehnikas pozitīvas domāšanas treniņam.

Lektori:
Katrīna Reikmane – Mg.psych., KBT terapeite, personības izaugsmes trenere (Erickson College International)
Krišjānis Zaremba – Mg.psych., KBT terapeits apmācībādomāšanas treniņam.

Reģistrēšanās lekcijai, izmantojot saiti: http://ejuz.lv/18012018
Sīkāka informācija: +371 26819509 (Elīna Rotbaha-Zaremba).
Dalībnieku skaits – līdz 20 dalībniekiem.

 

Nāc līdzās Ziemassvētkos!

Tas ir ne tikai nac lidzas 2017koncerta nosaukums, tā ir pārliecība – būt līdzās un redzēt, ļaut ieraudzīt!

Jau otro gadu pēc kārtas esam laureātu godā, lai Ziemassvētkos kopā ar citiem slaveniem māksliniekiem un integratīvās mākslas festivāla – konkursa “Nāc līdzās!” uzvarētājiem, jauniešu kora “ Nāc līdzās!” dalībniekiem kāptu uz Vidzemes koncertzāles skatuves un dāvātu prieku un svētku sajūtu klausītājiem un skatītājiem . 2017. gada 11. decembra vakarā Cēsīs mūsu skolas melodeklamētāji Emīlija Balode, Paulis Kalniņš, Nils Bušmanis, Vladislavs Vansovičš, Marta Ozola, Adelīna Smirnova, Violeta Leščinska, Kristīne Maļinovska, Melisa Sprudzāne, Anna Koreņika skolotājas Ingunas Kramas vadīti un skolotājas Ingunas Pogas iedvesmoti dziedātu kopā ar Mariju Naumovu  un Cēsu 1. pamatskolas zēnu kori N.Ikstenas un R.Tigula dziesmu “Dod,Dieviņi…” .

Ar nepacietību gaidām koncertu Latvijas televīzijā, lai vēlreiz kopā ar Martu Kristiānu Kalniņu, Raxtu Raxtiem un Melo-M un talantīgiem jauniešiem un bērniem, slaveniem māksliniekiem ļautos burvīgajām melodijām. Paldies skolēniem un skolotājiem, un vecākiem par ieguldīto darbu!

Lai svētku prieks un Ziemassvētku brīnums sastop visus!

 

Apzaļumošanas projekts noslēdzies

projektsNoslēdzies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta jauniešu iniciatīvas projektu konkursa “Izglītības iestāžu teritoriju apzaļumošana” projekts Rīgas internātvidusskolā bērniem ar dzirdes traucējumiem “Atjaunotais skolas ābeļdārzs – nepārtrauktības un bezgalības simbols”.

Projekta mērķis: Latvijas un skolas vēstures izpēte saistībā ar dalību Latvijas valsts simtgadei veltītiem pasākumiem un Latvijas valsts vārdiskā vēstījuma “Es esmu Latvija” sasaiste ar piederību un patriotiskuma izpausmēm “Ikviens ir Latvija” īstenots.

Projekta uzdevumi īstenoti: apzinot projekta mērķus, saskaņā ar projekta skici, vienotā veselumā izkopts un atjaunots skolas ābeļdārzs un tajā esošā Zaļā klase. Iestādīti papildus ābeļu, bumbieru un dekoratīvie stādi, teritorija apzaļumota. Notikusi skolas ārējās vides sakopšana un uzlabošana tieši šī projekta ietvaros.

Interešu izglītības nominācija 2017

intereses_2
2017.gada 24.novembrī brīnišķīgajā kinoteātrī Splendid palace pulcējās Rīgas pilsētas vispārizglītojošo skolu un interešu izglītības centru pedagogi un audzēkņi – balvu interešu izglītībā nominanti. Tostarp arī mūsu skolas skolotāji un skolēni, kuru priekšnesums – dziesmas “Aicinājums” melodeklamācija – sajūsmināja un aizkustināja daudzus klausītājus un skatītājus, uzstājoties integratīvās mākslas festivālā konkursā “Nāc līdzās!” un labdarbības koncertā “Nāc līdzās Ziemassvētkos!” Latvijas Nacionālajā operā. Apsveicam skolotājas Aigu Rikmani un Ingunu Pogu! Paldies skolēniem Alenam Gruntmanim, Madarai Gabrānei, Kristīnei Maļinovskai, Violetai Lesčinskai, Melisai Sprudzānei, Katrīnai Vidnerei, Rihardam Medenim, Rihardam Knostenbergam, Martai Knostenbergai! Paldies skolotājām Anitai Neimanei un Jolantai Tauriņai, Lienei Kleinai Brūverei un Ingunai Kramai! Paldies vecākiem par izturību un atbalstu!
Paldies Rīgas domes un Izglītības, kultūras un sporta departamenta vadībai par augsto novērtējumu!
Novēlam prieku par kopīgu un ģimenisku izbraucienu vēl 2017. gada nogalē! (fotomirkļi)

 

Tēvzemes nedēļa 11. XI – 18. XI

5
Maza mana tēvuzeme
Divu roku platumā,
Mīļa mana tēvuzeme
Divu roku siltumā,
Dziļa mana tēvuzeme
Visa mūža garumā.

Ar šiem dzejnieka  K. Skujenieka vārdiem varētu raksturot Tēvzemes nedēļas norisi mūsu skolā. Mēs mācījāmies saprast, izjust un izpaust mīlestību un lepnumu par savu dzimteni.

Gatavošanās Tēvzemes nedēļai sākās 8. novembrī ar sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanu skolas internātā. Piedalījās gan lieli, gan mazi;  kā skolēni, tā arī skolotāji. Runājām par lentīšu locīšanas tradīcijām Latvijā un kāpēc mēs šīs lentītes piespraužam un nēsājam valsts svētku laikā.  Mūs priecīgus darīja apziņa, ka sarkanbaltsarkanās lentītes gatavojam ne tikai priekš sevis, bet visiem skolas darbiniekiem un apmeklētājiem.  Bija izveidota neliela grāmatu un vizuālu materiālu izstāde par Latvijas valsts tapšanas  vēsturi. Daudzi skolēni ar patiesu interesi šķirstīja grāmatas un apskatīja fotogrāfijas.
6.un 9. klašu skolēni latviešu valodas stundās mācījās lietišķos rakstus un rakstīja apsveikumus mūsu skolas draugiem, sadarbības partneriem un bijušajiem skolas pedagogiem. Mēs vēlējāmies iepriecināt skolas draugus Latvijas dzimšanas dienā ar pašu veidotām apsveikuma kartiņām.

9.novembrī skolas pagalmā svinīgi pacēlām Latvijas valsts karogu par godu Lāčplēša dienai. Pieminot mūsu tautas varonīgos karavīrus, brīvības cīnītājus, ar plīvojošām sveču liesmiņām iezīmējām Latvijas kontūru. Lāčplēša dienas pasākumā atcerējāmies  tos, kuri 1919.g. rudenī aizstāvēja mūsu valsti un tās pilsētas. “Lāčplēša dienā godinām visus, kas cīnījās par Latvijas brīvību, kas toreiz uzvarēja savas bailes un nostājās aizstāvēt dzimteni,” svinīgajā pasākumā teica skolas direktore Kristiāna Pauniņa.

Dzimtenes aizstāvju tēma turpinājās 13.  novembrī, kad pie mums skolā viesojās ciemiņi no Aizsardzības akadēmijas. Viņi iepazīstināja ar valsts aizsardzības programmu  “Kā mēs sargājam Latviju?”  Bruņoto spēku pārstāvji bija ne tikai no Latvijas armijas, bet arī no Spānijas un Kanādas militārās misijas. Skolēni varēja uzdot jebkuru jautājumu par karavīru dzīvi. Sajūsmu izraisīja atspiešanās vingrinājuma izpilde kopā ar ciemiņiem un militārās  parādes zobena apskatīšana. Mēs vēl ilgi negribējām laist prom viesus.

17.novembrī svinējām Latvijas Republikas Proklamēšanas 99. gadadienu. Svinīgo pasākumu atklājām ar Latvijas Valsts himnu. Prieks par to, ka himnu zīmju valodā prata  izpildīt pat vismazākie mūsu skolas skolēni. Vecāko klašu skolēni runāja dzeju un stāstīja latviešu tautas pasaku par to, ka mēs dzīvojam labā un skaistā zemē. Skolas direktore mūs apsveica Latvijas dzimšanas dienā, vēlot     katram turpināt radīt Latviju ar saviem darbiem,  mīlestību un sirsnību citam pret citu. Katra klase dāvanā saņēma  garšīgu kūku.
Paldies visiem skolotājiem un skolēniem, kas piedalījās un organizēja Tēvzemes nedēļas pasākumus! (pasākums fotogrāfijās)

 

Mans darbs – Latvijai dzimšanas dienā

18.nov_1Mūsu skolas profesionālās pamatizglītības “Ēdināšanas pakalpojumi” audzēkņi kopā ar skolotāju Gunu Martinu par godu 18. Novembrim – Latvijas 99. dzimšanas dienai – klāj svētku galdu. Balts galdauts, rūpība un izdoma ēdienu izvēlē un svētku galda noformējumā padara šos svētkus īpašus. Skolotāja mudina audzēkņus domāt par savu pienesumu savai valstij – un tas ir tavs godprātīgi veiktais darbs.

Laipni lūgti pie svētku galda!

18.nov_2 18.nov_3
18.nov_4 18.nov_5

 

MEDAĻAS UN REKORDI –
VELTĪJUMS LATVIJAS 100 GADEI

Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem delegācija devās  uz s1tarptautiskajām sacensībām Poznaņā (Polija) 18 personu sastāvā – 2 pedagogi un 16 skolēni. 21.J. Sikorska piemiņai veltītajās sacensībās startēja 5 valstu komandas: Polija – 5 komandas, Baltkrievija – 2 komandas, Kazahstāna, Ukraina un Latvija – kopā 10 komandas. Sacensībās startēja  86 dalībnieki – 48 sievietes un 38 vīrieši.

Latvijas komanda sacensību kopvērtējumā izcīnīja 2. vietu, zaudējot tikai peldētāju komandai no Kijevas.

Individuāli tika izcīnītas 25 medaļas – 12 zelta, 6 sudraba un 2 bronzas un 5 gandarījuma medaļas.  Medaļas izcīnīja 10 skolēni no 16.  Labākie komandā bija: A. Vazdiķis, R. Stupāns pa 6 medaļām /5 Z,1 S,0 Br/, A. Ozols – 4 /1,2,1/, E. Zariņa – 1 /1,0,0/, E. Balodis un A. Intsone pa 1/0,1,0/, V. Leščinska – 1 /0,0,1/. Bez tam 5 gandarījuma balvas guva mūsu jaunākie peldētāji – pa 2  M. Sprudzānei un A. Koreņikai, bet A. Intsonei – 1. Labs pieteikums mūsu jaunajām peldētājām nākotnē!

Tika uzstādīti 9 jauni republikas nedzirdīgo rekordi- to paveica:   A.Vazdiķis – 200 m uz muguras – 2.20,38; 50 m delfīnā – 28,59; 100 m uz muguras – 1,05,75 un 100 m brīvā stilā – 56,79. Artis startēja jaunākajā grupā. R.Stupāns, startējot vecākajā grupā uzstādīja šādus jaunus rekordus: 50 m uz muguras- 29,90; 200 m brīvā stilā – 2.01,92; 100 m uz muguras – 1.04,76; 200 m komplekss – 2.21,15; 100 m brīva stilā – 55,46. Rezultāti tikai nedaudz atpaliek no sporta meistara normu izpildes.

Arī pārējie jaunie peldētāji startēja ļoti labi, sasniedzot daudz personīgo rekordu, līdz ar to gūstot gandarījumu par ieguldīto darbu. Jāatzīst arī tas, ka skolā sekmīgi notiek paaudžu maiņa, jo komandā ir liels jauno peldētāju īpatsvars.

“Ikvienam ir roka jāpieliek, ..” (Rainis). Ikvienam Latvijā ir ne tikai tiesības, bet arī pienākums patriotiskai attieksmei pret savu valsti!

Mūsu komandas starts būtu ievērojami labāks, ja vien neatteiktos startēt un aizstāvēt Latvijas nedzirdīgo komandas godu mūsu labākā peldētāja sporta meistare Zane Embrekte. Iepriekšējos gados atzīta par sacensību vērtīgāko peldētāju un 2017.gada Pasaules Nedzirdīgo olimpiādes Samsunā 4.vietas ieguvēja 50 m brīvā stilā.

Lai peldētājiem veicas mācībās un treniņos!  Novēlu veiksmīgu Jauno – 2018.- gadu!

Rīgas intrenātvidusskolas bērniem ar dzitrdes traucējumiem
sporta skolotājs un  treneris
Jevgēņijs Puhovs

(daži fotomirkļi)

 

Mošķu spēle mūsu skolā

helovins_2017Bērni ļoti gaidīja Mošķu spēli. Un tas brīdis pienāca.

Svinību zālē spīdēja efektīgas skatuves gaismas. Zāli greznoja  bērnu darbiņi – izgrebtie ķirbji, helovīnu rotājumi – raganas, zirnekļi , laternas ar gaismiņām, kā arī dažādi zīmējumi.

Bērniem bija interesantas maskas un kostīmi. Emīlija īsi izstāstīja, kas ir Helovīns.

Artis uzstājās ar mazu izrādi – piegāja pie katra, prasot saldumiņus.

Dalībniekiem bija iespēja demonstrēt savus tērpus. Pēc tam  spēlējām  dažādas spēles un  gājām rotaļās. Bija jautri un priecīgi. Nobeigumā – gards kliņģeris, dzērieni…

Kostīmi pārsteidza ar izdomas un radošumu.

Paldies vecākiem un bērniem par ieguldīto darbu!

(mūsu mošķīsī bildēs redzami šeit )

 

Apzaļumošans projekts

2017./2abeldarzs_0018.mācību gadā skola piedalās jauniešu iniciatīvas projekta “Izglītības iestāžu teritoriju apzaļumošana” konkursā. Konkursa mērķis ir aktualizēt un veicināt izglītības iestāžu līdzdalību savu teritoriju apzaļumošanā Latvijas valsts simtgades Rīgas pilsētas pasākumu un projektu ietvaros.

Skolas projekta mērķis ir Latvijas un skolas vēstures izpēte saistībā ar Latvijas valsts simtgadei veltītiem pasākumiem, Latvijas valsts vārdiskā vēstījuma “Es esmu Latvija”, sadarbojoties izglītojamajiem, skolas padomei un skolas darbiniekiem. Sasauce ar skolēnu ieguldīto darbu Likteņdārzā: “Mēs veidojam savu Ābeļdārzu”.
Uzdevumi: ar skolas ābeļdārza atjaunošanu saistīta nacionālpatriotisko jūtu audzināšana, darba kultūras, estētisko attieksmju veidošana sakoptā un skaistā vidē. Projekts kā saliedēšanas un vienotības pasākums.
Īstenošana: skolas ābeļdārza un tajā atrodošās Zaļās klases izkopšana un atjaunošana vienotā veselumā.

  (projektu pdf formātā varat aplūkot šeit)

abeldarzs_4 abeldarzs_2
abeldarzs_3 abeldarzs_1

 

Praktiskās evakuācijas mācības

2017.gada 19.oktobrī skolā notika praktiskās evakuācijas mācības. Tās deva iespēju pārbaudīt darbinieku un skolēnu rīcību evakuācijas laikā. Skolēni un darbinieki rīkojās organizēti un telpas skolas un internāta ēkā, kā arī galdniecības kabinetā atstāja 9 minūtēs. Visi skolēni un darbinieki, kas tajā laikā atradās 3 skolas ēkās, sapulcējās uz skolas sporta laukuma. Skolēnus un darbiniekus saskaitīja un pārliecinājās, vai telpās kāds nav palicis. Par mācībām tika informēts arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Pavasarī plānots mācības atkārtot, lai novērstu iespējamās nepilnības.

evak_1 evak_2

Skolotāju diena

Šī gada 5.oktobrī skolā norisinājās skolotāju dienas pasākums.

Tas sagādāja daudz priecīgu un jautru momentu. bija arī pārsteigums – skolas gaitenī ir izvietoti skolotāju portreti, kurus saviem mīļajiem skolotājiem veltīja mazie mākslinieki.

Uz brīdi skolēni un skolotāji samainījās lomām – skolēni tapa par skolotājiem. Jaunie skolotāji pārbaudīja savu audzēkņu (skolotāju) zināšanas un prasmi strādāt komandā.

Tika uzdoti 3 uzdevumi:  1-  profesijas.  Bija jāuzmin, kas tā par profesiju;   2- aplikācija/attēls Izmantojot  krāsainus papīrus, un attēlus aplikācija jāpielīmē uz darba lapas, jāuzraksta tēma un īsi jāpastāsta zīmju valodā par izveidoto attēlu;  3 –spēle, bumbas mešana.

Arī jaunie skolotāji augstu novērtēja komandu zināšanas, radošumu un dzīvesprieku.

Lai mums visiem šis mācību gads ir veiksmīgs un radošs!  (pasākuma video)

28.septembris – Miķeļi mūsu skolā

mikelis_3Ar atraktīvu pasakas teatralizājumu, jautrām rotaļām un mīklu minēšanu noritēja Miķeļi mūsu skolā.

Sagaidot rudens saulgriežus latviešu gadskārtā, bērni priecājās par rudens ražu. No dārza veltēm tika pagatavoti interesanti meža iemītnieki un izveidotas kompozīcijas.

Dabā sākas tumšais un pelēkais laiks, bet Miķeļi ir gaiši un priecīgi svētki. Pēc Miķeļiem zemei ir atļauts atpūsties līdz pavasarim.

mikelis_2 mikelis_1

 

Labs darbiņš, kas padarīts!

Mūsu skolā pēdējā mācību gada dienā par jauku tradīciju ir kļuvis pasākums “Panākumu kliņģeris”.

Gatavojoties svētkiem, skolēni un skolotāji atskatījās uz šo mācību gadu, atcerējās  savus labos darbus un  panākumus, interesantākos pasākumus un  mācību ekskursijas, svētku brīžus un  arī ikdienas mācību darbu. Mācību gads bija notikumiem bagāts un interesants. Nebija viegli izvēlēties tikai  “trīs labas lietas” par kurām  pastāstīt citiem.

 1. maijā skolēni, skolotāji, skolas darbinieki un vecāki pulcējās saulainajā skolas ēdamzālē, lai kopīgi atsauktu atmiņā savus labos darbus.

Skolas direktore Kristiāna Pauniņa pasniedza skolēniem diplomus, atzinības un pateicības par dalību dažādos pasākumos, konkursos un sacensībās. Sirsnīgi  pateicības vārdi tika teikti  arī skolotājiem un skolas darbiniekiem.

Skolēni, kas  šajā mācību gadā visčaklāk mācījās un saņēma visaugstāko vidējo vērtējumu   saņēma zelta un sudraba liecības.

Sākumskolas posmā ‘’Zelta liecību’’ saņēma Katrīna Vidnere un Rihards Medenis, bet “Sudraba liecību”Amanda Anete Intsone.
Pamatskolas posmā  “Zelta liecība”Adelīnai Smirnovai, bet “Sudraba liecība”Martai Ozolai.

Apsveicam!
Lai visiem ir jauka un notikumiem bagāta vasara!

 R.Nazarova

Pēdējais zvans

26.maijā noskapdejais_zvansnēja pēdējais skolas zvans mūsu 9.c, 9.f un 9.g klašu skolēniem, nu jau nākamajiem absolventiem. Šajā dienā skolēniem tika veltīti uzmundrinoši un cerību pilni vēlējumi, sagatavoti nelieli priekšnesumi, paši mazākie bērni – 1. klašu skolēni ieradās sveikt ar dzejoli un deju.

Topošie absolventi  dāvāja ziedus un pateicās skolotājiem, kuri viņus audzināja, mācīja visus šos gadus.
Noslēgumā 1. klases skolnieki iezvanīja pēdējo reizi lielo zvanu un pavadīja 9.c, 9.f un 9.g klašu skolēnus uz pēdējo audzināšanas stundu šajā mācību gadā.  (foto)

26.05.2017.

Noslēgusies skolēnu praktiski radošo darbu skate

Kā katru mācību gadu, arī šogad Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem skolēnu radoši praktiskie darbi, kas tapuši mājturības un tehnoloģiju, zīmēšanas un rokdarbu stundās, interešu izglītības nodarbībās, ir apskatāmi kopīgā darbu izstādē – skatē.

Skatītājus skolēnu un skolotāju radošajā sadarbībā tapušie darbi priecē skolas 1. un 2.stāva gaitenī, kā arī
aktu zālē, kur, kā loģisks noslēgums, piepulcināti arī 9. klases absolventu eksāmena darbi mājturībā un tehnoloģijās.

Paldies skolotājiem par īpašu pedagoģisku meistarību, atklājot ikviena bērna stiprās puses un piedāvājot tādu radoši praktisko darbu, kurā ikviens var sasniegt augstus rezultātus, par profesionālu izaugsmi, atrodot aizvien jaunas tehnikas, formas, veidus,tēmas, sasaistot tās ar citu mācību priekšmetu apguvi. Tā, piemēram, profesionālās pamatizglītības programmas ‘Mājturība” audzēkņi dārzkopības pamatos apgūto realizē tekstīlijās par tēmu “Mans dārzs” (skat.attēlu).

Paldies par sirsnīgiem un mīļiem darbiem un augsti mākslinieciskiem sasniegumiem!
Aicinām vecākus apskatīt bērnu darbu izstādi!

3  2

4    1

5

Rotaļu pēcpusdiena

Saulainajā maija pēcpusdienā skolas pagalmā notika rotaļu pēcpusdiena.
Spēlēs un rotaļās piedalījās skolēni no 1.-4.klases.
Visi bija draudzīgi, palīdzēja viens otram izpildīt arī sarežģītākus uzdevumus.
Sporta skolotāja Mairas vadībā skolēni izpildīja dažādus kustību vingrojumus.
Pēcpusdiena pagāja nemanot – vieglā un jautrā noskaņojumā.  (foto)

Tikšanās ar LNS jauniešiem mūsu skolā

LNS_jauniesi15.maijā pie mums skolā viesojās pārstāvji no LNS Maira Bruže, Lilita Logina un Kristaps Legzdiņš. Lai radītu brīvāku atmosfēru, sākumā  bija “iesildīšanās”spēle. Visiem vajadzēja atdarināt vadītāja kustības.

Kristaps Legzdiņš uzstājās ar prezentāciju – kādas ir LNS jauniešu organizācijas funkcijas. Tika pastāstīts par to, ka jaunieši piedalās dažādos projektos, organizē dažādus sadarbības pasākumus, ka arī dažādas nometnes.

Skolēniem bija interesanti klausīties. Beigās bija īsa diskusija. Pēc prezentācijas LNS pārstāvji uzdeva jautājumus klātesošajiem. Skolēnu padomes viceprezidente Emīlija Balode, Artis Ozols un Paulis Kalniņš izteica vēlmi sadarboties  ar LNS jauniešiem.

Turpmāk sadarbosimies ar  LNS jauniešiem. (foto)

Baltā galdauta svētki skolā

Saules pielietais 3.maija rīts visai skolas saimei sākās skolas pagalmā. Tur nākamie absolventi Paula Marija Znatnaja un Artis Ozols svinīgi pacēla mastā sarkanbaltsarkano Latvijas karogu. Vēstures skolotāja Elvīra Jaščenoka pastāstīja par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu – 4.maiju.

galdauts_1

     Pusdienas laikā  pulcējāmies Svinību zālē pie balti klātiem galdiem. Ar savu klātbūtni mūs pagodināja kaimiņi – mūsu draugi kinorežisore Dzintra Geka, komponists Pēteris Vasks, mācītājs Kaspars Simanovičs, kā arī mākslinieki Sergejs Jēgers, Aivars Vilipsōns, Ivars Drulle, mūsu skolas absolvente, LNS muzeja darbiniece Regīna Rizika.

galdauts_2 galdauts_3 galdauts_4

Svētku uzrunā skolas direktore Kristiāna Pauniņa teica: “Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt dienu, kurā teicām “PAR” mūsu valsts neatkarības atjaunošanai, sarkanbaltsarkanā karoga atjaunošanai, latviešu valodai kā valsts valodai, mums pašiem – kā brīvai un neatkarīgai tautai. Galds ir tas, kas mūs vieno – pie galda varam būt kopā, satikties, izrunāties, vienoties un justies priecīgi un pateicīgi, ka dzīvojam mierīgā un brīvā valstī. Balts galdauts, tāpat kā balts krekls, ir svētku simbols. Svinēsim svētkus kopā!”

 I.Poga, V.Dzalbe  Foto – Agra Mitrone (foto)

CEĻĀ UZ LATVIJAS SIMTGADI
Ekskursija Latgalē

Gaidot Latvijas simtgadi, mūsu skolas skolēni izzina ne tikai Latvijas, bet arī Latvijas nedzirdīgo kopienas izglītības vēsturi.

latgale_1 latgale_2

     2.maijā 9.klašu skolēni – skolas muzejnieki – devās ekskursijā uz Latgali, Lūznavas muižu, agrāko Laizānu nedzirdīgo bērnu skolu. Tā pastāvēja no 1923.gada līdz 1944.gadam.

latgale_3 latgale_4 latgale_5

     Ekskursija noritēja Latgalei un visai Latvijai ļoti īpašā laikā. Tieši pirms 100 gadiem Rēzeknē notika Latgales kongress. Kongresa lēmumi bija nozīmīgi turpmākajā ceļā uz neatkarīgu Latvijas valsti. Iepazīstot Rēzekni, aplūkojām vietu, kur par godu Latgales kongresa simtgadei pēc dažām dienām, 5.maijā, tika atklāts piemiņas akmens, pabijām krāšņajā koncertzālē – Latgales vēstniecībā “GORS”, kur noritēja Latgales simtgades kongress, kā arī pie Franča Trasuna pieminekļa. Francis Trasuns (1864-1926) bija garīdznieks, literāts, laikrakstu izdevējs un sabiedrisks darbinieks, izcils politiķis, Latgales kongresa iniciators un organizators.

Ciemojāmies arī Sakstagalā, Franča Trasuna dzimtajās mājās “Kolnasāta”.

latgale_6 latgale_7
latgale_8 latgale_9

     Ar mums kopā bija mūsu skolas kādreizējā skolotāja Guna Jakušonoka, LNS muzeja darbiniece Regīna Rizika, Aleksandra Čaka muzeja direktore Antra Medne. Pateicoties viņām, uzzinājām daudz nozīmīgu, interesantu faktu. Paldies arī tulkam Agnesei Vucinai!

Skolas muzejnieki, skolotājas Inguna Poga, Veronika Dzalbe

Raibā Lieldienu nedēļa

lieldienas_2017No 10.aprīļa līdz 13.aprīlim skolā notika Lieldienu raibā nedēļa.
Gan skolēni, gan skolotāji bija radoši, aktīvi un skaisti, izvēloties noteiktas krāsas apģērbā un aksesuāros.
Skolēnu padome gāja ciemos pie skolēniem un skolotājiem, skaitīja punktus.
Noslēgumā tika izziņoti rezultāti un pasniegtas balvas. (foto)

Starptautiskās sacensības peldēšanā

No 20.04.2017.- 21.04.2017. Rīgā notiks atklātās starptautiskās sacensības peldēšanā sprintā. Sacensībās piedalīsies sportisti no Ukrainas, Lietuvas, Īrijas, Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem, Rīgas 1.speciālā internātpamatskolas, Rīgas 2.speciālā internātpamatskolas, Gaismas speciālā internātpamatskolas, Latvijas Invalīdu peldēšanas federācijas, Strazdumuižas internātvidusskolas- attīstības centra vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem. Kopējais dalībnieku skaits- 112.

20.aprīlī peldēšana 25 metru distancē visos peldēšanas veidos un stafetes. 21.aprīlī 50 m distancē visos peldēšanas veidos un stafetes. Sacensības finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Esam laureāti!

nac_lidzas_2017_2aVakar, 11.aprīlī, izskanēja XXI Integratīvā  mākslas festivāla “Nāc līdzās!”  Rīgas lielkoncerts – atlases kārta, kurā esam uzteikti par teicamu māksliniecisko sniegumu un kļuvuši laureāti. Priekšā rūpīgs darbs, gatavojoties Ziemassvētku koncertam.

Paldies bērniem un skolotājiem! Uz tikšanos 11. decembrī Vidzemes  koncertzālē “Cēsis”!

Mūsējie XXI Integratīvās mākslas festivālā “Nāc līdzās!”

Nac_lidzas_2017

Izskanējuši reģionālie XXI Integratīvās mākslas festivāla “Nāc līdzās!” atlases kārtu koncerti Kurzemē, Latgalē un Zemgalē. Jelgavā mūsu skolēni uzstājās ar melodeklamāciju R.Tigula un N.Ikstenas dziesmai “Dod, Dieviņ, siltu sauli…” un izturēja konkursu.

Paldies skolotājām I.Pogai un I.Kramai, surdotulcei A.Vucinai! Paldies skolēniem M.Gabrānei, M.Sprudzānei, K.Maļinovskai, A.Smirnovai, M.Ozolai, V.Leščinskai, E.Balodei, P.Kalniņam, A.Vazdiķim, V.Vansovičam! Paldies par tehnisko atbalstu R.Stepānei!

Priecājamies un turam īkšķus par mūsējiem Rīgas lielkoncertā 2017.gada 11. aprīlī.

 

Valodas diena

Skat, jau atkal mēnesim pēdējās dienas! Tāpēc 30.marta rītā 5.-9.klašu skolēni pulcējās skolas zālē uz Valodas dienas pasākumu. Šoreiz varbūt neparastāk, jo zālē mūs gaidīja viesi. Kas bija šie viesi? Mūsu pašu skolas skolēni, kuri pirms daudziem gadiem mācījās skolā, bet tagad strādā. Viņi ir apguvuši gan senākās, gan modernākās profesijas. Kad stāsta par darbu, profesiju viņi – skolēnu uzmanība un interese bija apbrīnojama! Mums stāstīja par savu profesiju kurpnieks Edgars Pļaviņš, audēja Ilze Kelle. Modernās profesijas pārstāvēja Raitis Ozols – automehāniķis, datorspeciālisti – Juris Grundulis un Kristaps Legzdiņš. Un mums pašiem sava modes dizainere Madara Indriksone! Nemanot pagāja stundas sarunās un darbā. Mēs jutāmies piepildīti ar jaunām ziņām. Un sapratām … ir jāmācās un jāapgūst viss, ko mums sniedz skola, jāapgūst, ko vēlas sirds … Veiksmi mums visiem!
foto

Vizuālās un vizuāli plastiskās māksla konkurss „Rīgas toņi un pustoņi”

tonis_0Rīgas interešu izglītības vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu audzēkņi gatavojas 5.Latvijas bērnu un jauniešu mākslas festivālam „Toņi un pustoņi”, kurš 1. un 2.jūnijā notiks Bauskā.

No 6. līdz 24.martam Rīgas interešu izglītības vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu audzēkņu darbi bija skatāmi Rīgas rajonu un priekšpilsētu izstādēs – kopā vairāk kā 580 darbi. Mūsu skolas audzēkņu darbus varēja aplūkot BJC „Altona”, Altonavas ielā 6.

Mūsu skolas audzēkņu rezultāti vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa pirmajā kārtā (Zemgales priekšpilsēta):

 • viens 1.pakāpes diploms („Mana Pārdaugava” – Arvis Štālbergs),
 • divi 2.pakāpes diplomi („Rīgas svētku salūts” – Nils Bušmanis, „Un tad sākas diena” – Kaspars Martukāns),
 • divi 3.pakāpes diplomi („Krustojumi” – Karīna Zilbere, „Rīgas parki un bulvāri” – Armands Zeimulis),
 • 2 atzinības („Rīta saule” – Rihards Medenis, „Vakara saule” – Katrīna Vidnere).

Konkursa „Toņi un pustoņi” otrās kārtās (Rīgas pilsēta) vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstāde, kur vienkopus varēs aplūkot 1.kārtas laureātu darbus, no 4.aprīļa līdz 27.aprīlim Rīgas domē, Rātslaukums 1.

23.martā BJC „Rīgas Skolēnu pils” notika konkursa „Toņi un pustoņi” 1. kārtas pašdarināto tērpu kolekciju skate, kurā ar kolekciju „Cauri pilsētai” (skolotājas Laura Stepāne un Raita Stepāne) piedalījās arī mūsu skolas meitenes. Kompetentā žūrija mūsu meiteņu sniegumu novērtēja ar 1.pakāpes diplomu.

Paldies skolotājām Gunai Priedei, Laurai Stepānei, Guntai Beitnerei un Raitai Stepānei par audzēkņu sagatavošanu šim konkursam!

Konkursa „Toņi un pustoņi” pirmās un otrās kārtās (Rīgas pilsēta) laureātu apbalvošana, atzinību un pateicību pasniegšana pedagogiem, un Rīgas un Pierīgas novadu interešu izglītības pulciņu audzēkņu pašdarināto tērpu kolekciju skate notiks 2017.gada 20.aprīlī plkst. 14.00 Kultūras pilī Ziemeļblāzma, Ziemeļblāzmas iela 3.

Raita Stepāne.

tonis_1 tonis_2

tonis_3 tonis_4

XLVII Baltijas valstu spartakiāde skolēniem ar dzirdes traucējumiem

No 24.03.2017.- 26.03.2017. Viļņā notika XLVII Baltijas valstu spartakiāde skolēniem ar dzirdes traucējumiem. Latvijas skolēnu izlases komanda piedalījās 5 sporta veidos- peldēšanā, basketbolā, galda tenisā, dambretē un šahā.

Individuāli tika izcīnītas 18 medaļas (9- zelta, 6- sudraba, 3- bronzas). Peldētāji komandu vērtējumā izcīnīja 1.vietu, 2.vieta- zēnu basketbola komandai, 3.vieta meiteņu basketbola komandai, , 3.vieta- galda tenisā, 2.vieta dambretistiem, 3.vieta šahistiem. Labākie rezultāti mūsu komandas sportistiem bija A.Vazdiķim, K.Zilberei, I.Babiško, N.Kļušenkovam, E.Balodei, E.O.Balodim, E.Zariņai P.Kalniņam un K.Melderim.

Balets

2017.gada 22.martā mūsu skolā viesojās slavenais kontrtenors Sergejs Jēgers, lai kopā ar Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas 1. un 3. klases audzēkņiem  un viņu pedagogiem I. Vlasenko un D. Manceviču iepazīstinātu mūsu skolēnus ar baletmākslu.

Jaunie baletskolas audzēkņi klasiskās un modernās dejas variācijās izdejoja maijpuķīšu valsi un spāņu deju.

Pasākuma otrajā daļā K. Lindenblate pastāstīja par skaistumkaralieņu konkursu organizēšanu un norisi. Visiem dalībniekiem bija iespēja pielaikot skaistumkaralieņu kroņus un fotografēties.

Paldies Sergeja Jēgera labdarības fondam par radīto brīnumu un mirdzumu bērnu acīs!
(foto)

Pasaku rīts ar draugiem

namins_221.martā sākumskolas klasēs valdīja priecīgs satraukums- skolā ieradīsies viņu vienaudži no privātās sākumskolas „ Namiņš” .  Mūsu skolēni ar lielu prieku rādīja „ Sniegbaltītes un 7 rūķīšu” iestudējumu, ko bija iemācījušies jau agrāk. Arī viesi nebija tukšām rokām. Viņi iepriecināja mūs ar latviešu tautas dejām, dāvināja ziedus un saldumus. „Namiņa” skolas skolēni dalījās prasmē nodaktilēt savu vārdu.  Turpinājumā sekoja kopīgs foto un kustību rotaļas. Ciemiņi vēlējās apskatīt skolas telpas, sensoro istabu.

    Skolā iesāktais darbs ar pasaku stāstīšanu, ilustrēšanu un iestudēšanu šogad ir īpaši aktuāls, jo tas ir pakārtots skolas metodiskās tēmas realizēšanai.   Sākumskolēni šajā mācību gadā jau ir iepazinušies ar vairākām pasakām: „ Rācenis”,  „Vecmāmiņa un kaza”, „Zvēri un abru taisītājs”, „ Eži un zaķis”, „Vecīša cimdiņš”.  Darbs ar pasakām vēl turpinās un tas ir interesants gan pašiem stāstītājiem, gan vērotājiem.

namins_1

Poznaņas kolēģi mūsu skolā

kolegi_Profesionālās pilnveides un pedagogu tālākās izglītības projekta ietvaros šī gada pavasarī  (06.03. – 09.03.) pie mums viesojās Polijas kolēģi.  Šajā laikā ziema mūs palutināja ar sniegu, aicinot izbaudīt ziemas priekus, bet mēs čakli turpinājām jau uzsākto sadarbību.

Ciemiņiem bija iespēja iepazīties ar mūsu skolu un mācību procesu, kā arī vērot mācību stundas. Viņi tika iepazīstināti ar Widget programmu. Bija interesanti parunāties ar savu mācību priekšmetu kolēģi. Šajā laikā arī notika Zīmju valodas diena, kurā skolēni stāstīja pasakas zīmju valodā, tās inscinēja – rādīja teātri. Poļu kolēģi tika iepazīstināti ar Rīgu. Brīvajā laikā mēs apmeklējām Motormuzeju,  parfimērijas un kosmētikas fabriku “Dzintars”, Latvijas nacionālo bibliotēku, kā arī skatījāmies operu. Bijām patīkami pārsteigti, ka Latvijā var negaidīti sastapt cilvēkus, kuri prot poļu valodu, tādēļ ekskursijas varēja notikt poļu valodā. Paldies  Polijas kolēģiem, ka nenobijās no sniega un ieradās pie mums!

 Ilze Bukovska

Zīmju valodas mēnesis

Visu februāra mēnesi skolēni mācījās stāstīt pasakas zīmju valodā. Sagatavot priekšnesumus viņiem palīdzēja vecāki un skolotāji. Varēja konsultēties ar tulku.

Pasakas vērtēja skolotājas Olga Volonte, Inguna Krama, Guna Priede, Maira Bruže, Andra Pļaviņa un Liene Kleina – Brūvere. Skolotājas gāja uz klasēm un noskatījās skolēnu uzstāšanos. Visi 5.-9.klašu skolēni bija gatavojušies, tomēr skolotājas izvēlējās labākos skolēnus, kas 2.martā piedalījās pusfinālā.

Mazie bērni, 1.-4.klases, arī mācījās stāstīt pasakas. 24.februārī viņi skolas svinību zālē parādīja savus priekšnesumus.

Zīmju valodas mēnesis noslēdzās 8.martā. Uzstājās labākie pasaku stāstītāji: Melisa Sprudzāne stāstīja pasaku “Gudrais puisis”, Māris Meirāns – “Sīkstais kungs”, Paulis Kalniņš un Artis Vazdiķis – “Klausi, ko māte saka”, Adelīna Smirnova – “Ķēniņa mīļā meita”. 2. klases skolēni parādīja pasaku “Vecīša cimdiņš”.

45.Starpatutiskais bērnu mākslas konkurss „Lidice 2017”

diploms_aUNESCO pasludināja 2017. gadu par ilgtermiņa tūrisma attīstības gadu, tāpēc 45.Starptautiskais bērnu mākslas izstāde – konkurss „Lidice 2017” ir veltīta tēmai „Ceļojumi”. Konkursam tika iesniegti 1165 bērnu darbi no visas Latvijas, no 49 novadiem, tai skaitā arī no mūsu skolas. . Konkursā piedalījās:

 •  Luīze Elizabete Volanska – 1.c.,
 •  Anna Koreņika – 5.a.,
 •  Estere Gabrāne – 8.a.,
 •  Vladimirs Vesņins – 8.a.

Latvijas kārtas laureātu izstādei kopumā tika izvirzīti 190 darbi, starp kuriem ierindojās arī mūsu Vladimira Vesņina zīmējums.  Šie Latvijas laureātu darbi  izvirzīti tālāk uz Čehiju, uz 45. Starptautiskā bērnu mākslas konkursa noslēgumu – finālu. Vladimirs Vesņins  kļuva  par Latvijas kārtas laureātu – darbs “Kopā ar kapteini”.
Sveicam  Vladimiru Vesņinu un skolotāju Gunu Priedi!

zimejums_2a zimejums_1a
zimejums_3a zimejums_4a

Sveicam konkursa dalībniekus – Luīzi Volansku , Annu Koreņiku, Esteri Gabrāni !

Skolas jubileja

2017.gada 21.februārī mūsu skola svinēja savu 177.dzimšanas dienu. Galvenā tēma- “Sports skolā”. Bagāta ir skolas sporta vēsture un bagāts ir sporta skolotāja Jevgeņija Vladimira Puhova mūžs, rādot un radot nedzirdīgajiem sportistiem citu pasauli, attīstot un norūdot gribas īpašības.

Īpašu noskaņu skolas dzimšanas dienā radīja bijušo skolas darbinieku viesošanās. Atkalredzēšanās prieks un patīkamās emocijas piepildīja ik vienu no klātesošajiem skolas svinību zālē.

Skolas ilggadējais sporta skolotājs J.V.Puhovs saņēma RD IKSD Atzinības rakstu- tas ir novērtējums profesionalitātei, darbam un patriotismam, kas mūsos rada ticību un pārliecību izglītošanas darbam.

Radoša un bagātinoša šogad izvērtusies sadarbība ar valodnieci Ievu Zuicenu, kuras dzimtas arhīvā glabātie materiāli par I Īpatnējo pamatskolas (viens no agrākajiem skolas nosaukumiem) skolotājiem Matildi Zeiboti un Hermani Zeibotu papildinājuši skolas muzeja krājumus. Dāvinājums apskatāms izstādē skolas ēkas 1.stāvā.

Vienmēr priecājamies par kolēģu- muzejnieku viesošanos. Paldies Rīgas Metodiskā centra speciālistei Zinaīdai Soboļevai un Rīgas 40.vidusskolas muzeja pedagoģei Ļubovai Ruško par sadarbību.

Daudz laimes dzimšanas dienā, skola!

Kristiāna Pauniņa
(foto)

Dzīvei gatavs

Swedbankas darbinieki ir izveidojuši praktisko mācībstundu programmu “ Dzīvei gatavs”. Šī programma palīdzēs mācību saturu sasaistīt ar reālo dzīvi, parādot, kā iegūtās teorētiskās zināšanas spēj noderēt reālajā dzīvē.
16.februārī Swedbankas darbiniece Lana Čeppe tikās ar vecāko klašu skolēniem, lai pastāstītu par ģimenes budžetu, tā piecu soļu plānošanu, kā sasniegt praktiski savu mērķi- veidot sava personiskā budžeta uzkrājumus. Lekcijas tēma bija “Finansu pratība”. Skolēni aktīvi iesaistījās diskusijās par budžeta plānošanu, kā tērēt un kam tērēt naudu. Mācībstunda jeb lekcija bija interesanta- tajā tika iesaistīt visi skolēni, liekot viņiem aktīvi iesaistīties praktiskajā mācību stundā “Dzīvei gatavs”.

Ingrīda Čekstere

Valentīndienas pasākums skolā

6Kā jau katru gadu mūsu skolā tiek atzīmēta mīlestības pilna diena – Valentīndiena.
Piedalījās visas klases – gan mazie, gan lielie.
Sklēnu padome parādīja īsu prezentāciju un arī mazu izrādi par draudzību.
Pēc izrādes pārrunājām, kas ir draudzība.
Mīlestības pastā bija daudz apsveikumu, kuri tika izšķiroti, nogādāti adresātiem.
Vēlāk sākās dažādas atrakcijas un spēles.
Skolēni piedalījās aktīvi, aizrautīgi.
Pasākums izdevās.

Skolēnu padome.
(foto)

vinnijspuuksZiedojiet savai skolai! Ar šādu aicinājumu Latvijas Republikas Ministru prezidents Kārlis Ulmanis uzrunāja sabiedrību 1935. gada 28. janvārī, jo Latvijas nākotni saskatīja gudros un izglītotos cilvēkos. Bija dzimusi tradīcija, kas ir un būs aktuāla, kamēr vien pastāvēs skolas.

Ideja, ko 1935. gadā iedibinājis toreizējais prezidents Kārlis Ulmanis, savu nozīmību un aktualitāti nav zaudējusi arī šodien.

Skolas saņem vērtīgus dāvinājumus:  gan grāmatas, gan datortehniku un sporta inventāru, gan naudas ziedojumus svarīgiem projektiem, kā arī izglītojošus un rosinošus pasākumus.

Draudzīgais aicinājums” mūsu skolā ir tradīcija, ar kuras palīdzību varam aktualizēt lasītprasmi kā vienu no galvenajām pamatprasmēm un mācīt bērniem mīlēt grāmatu.

               Jau trešo gadu piedalāmies lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Šogad Draudzīgā aicinājuma pasākums rosināja interesi par  Bērnu žūrijas 2016. gada grāmatu kolekciju. Mūsu izvēlētās un iepazītās grāmatas bija:

Inese Zandere” Lupatiņu rīts”,  Juris Zvirgzdiņš “ Lauvas rūciens”,  Māra Cielēna “ Bērzu ballīte”, Lūsa Riphāgena “ Vieni paši mājās”,  Astrida Lindgrēne “ Emīls un Īda no Lennebergas”, Leons Briedis “Saputrotā putra”, Pēteris Brūveris “Grāmata Gundegai: dzejoļi ne tikai bērniem”, kā arī nozīmīgais A.Čaka darbs “Mūžības skartie”.

Liels, sirsnīgs PALDIES visiem dalībniekiem!
(foto)

Pūka dienas pasākums bibliotēkā “Zemgale”- draudzīgā aicinājuma dāvana mūsu mazajiem skolēniem

Populārais lācītis Pūks ir gandrīz katrā mājā…  Vai zināt, ka lācim PŪKAM – 91 gads, bet Vinnija Pūka radītājam, angļu rakstniekam  A. Milnam – 135 gadi?

19.janvārī uz Vinnija Pūka dienas svinībām mūs laipni ielūdza kaimiņu bibliotēka „Zemgale”, Graudu ielā 59 A. Tur 1.-4. klašu skolēnus sagaidīja spēles un Pūka draugi -roku lelles, vilcieniņš un grāmatu ķēde, zīmēšana un rotaļas, un dejas; kārumi skolēniem  un medus balvas skolotājām. Saistošā un interesantā nodarbībā skolēniem laiks pagāja nemanot. Šī bija mūsu pirmā iepazīšanās ar kaimiņu bibliotēku.
(foto) 

Izrāde “Realitātes DEMO”

28.novembrī mūsu skolā viesojās Rīgas Skolēnu domes jaunieši. Jaunieši atveda izrādi “Realitātes DEMO” – izrāde ar īsiem, bet patiesiem stāstiem no mūsu dzīves. Jauno aktieru emocionāli piesātinātās uzstāšanās laikā, mēs varējām paskatīties uz cilvēku savstarpējām attiecībām ģimenē, attiecībām ar draugiem un skolasbiedriem, par mūsu vēlmēm un bailēm.
Pēc izrādes notika diskusija par to, ko katram no mums nozīmē demokrātija.

demo_1 demo_2

MĀJUP AR IZCĪNĪTO 2.VIETU KOMANDU VĒRTĒJUMĀ ,29 BALVĀM UN TRIJIEM JAUNIEM REPUBLIKAS NEDZIRDĪGO REKORDIEM PELDĒŠANĀ!

Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem piedalījas XX J.Sikorska piemiņas memoriāla sacensībās peldēšanā Poznaņā (Polija) laika periodā no 24.11.2016. līdz 28.11.2016.
Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem delegācija devās uz starptautiskām sacensībām Polijā 20 personu sastāvā = 4 pedagogi un 16 skolēni. 20. J.Sikorska piemiņas memoriālā startēja 5 valstu komandas- Polija-6 komandas ,Baltkrievija-2 kom., Kazahstāna, Ukraina un Latvija – kopā 11 komandas.
Sacensībās startēja 83 dalībnieki – 46 sievietes un 37 vīrieši.
Latvijas komanda sacensību kopvērtējumā izcīnīja 2. vietu zaudējot tikai Minskas komandai. Individuali tika izcīnītas 24 medaļas –7 zelta, 9 sudraba un 8 bronzas. Medaļas izcīnīja 12 skolēni no 16 . Labākie komandā bija:A.Vazdiķis -4 med./ 3Z,1S,0Br/, Z.Embrekte- 4 med./3Z,0S,1Br/, R.Stupāns- 4 /1Z,3S,0Br/, Zariņa E.-2 /0,2,0/ ,A.Višņevska un P.Kalniņš pa 2 /0,1,1/ ,D.Zariņa – 2 /0,0,2/ ,E. Balode – 1 /0,1,0/, M.Sprudzāne , A.Ozols un A.Intsone – pa 1 /0,0.1/ . Bez tam tika gūtas 4 gandarījuma balvas mūsu jaunākajiem peldētājiem – pa 2 A.Intsonei un M.Sprudzānei.
Zane Embrekte – tika atzīta par sacensību vērtīgāko peldētāju. Rūdolfs Stupāns tika ierindots 3. vietā vecākajā grupā un Artis Vazdiķis 5.vietā jaunakajā grupā. Visi šie trīs sportisti izpildīja pasaules nedzirdīgo olimpiādes kvalifikācijas normatīvus peldēšanā, kas risināsies 2017. Turcijā.
Jaunu nedzirdīgo republikas rekordu 4x 50 m jauktā brīvā stila stafetē- 1.55.48 uzstādīja Z.Embrekte, E.Zariņa,A.Vazdiķis, R.Stupāns Apsveicam.
Zane Embrekte sasniedza 2 jaunus republikas nedzirdīgo rekordus- 50 m distancē uz muguras-32,91, labojot pašai piederoso rekordu par 3,59 sek un 100 m uz muguras- 1.11,35 , labojot par 6,82 sek.
Teicami startēja arī R.Stupāns, kurš sasniedza otro rezultātu vēsturē 50 m uz muguras-31,57 , atpaliekot no A.Smirnova 2009.g. uzrādīto laiku par 0,98 sek. un 100 m uz muguras- 1.08,39 atpaliekot tikai par 1.63 sek. Labs starts arī A.Vazdiķim 100 m uz muguras- 1.08,74 un trešais vēsturē. A.Vazdiķim arī 2. rezultāts vēsture 400 m brīva stilā -4.52,61.
Peldētāji startēja ļoti labi ,sasniedzot daudz personīgos rekordus, līdz ar to gūstot gandarījumu par ieguldīto darbu. Jāatzīst arī tas ,ka skolā sekmīgi notiek paaudžu maiņa, jo liels īpatsvars bija tieši jaunajiem peldētājiem.
Lai peldētājiem veicas mācībās un treniņos ! Novēlu iespējamajiem olimpiešiem sekmīgus startus TURCIJĀ – DEAFOLYMPIC-2017.
Tika iepazītas skolēnu mācību atpūtas iespējas skolā.
Lietderība/ secinājumi: Sacensības ļoti vērtīgas gan savu mācību-treniņu darba novērtēšanā, gan jaunu atziņu iegūšanā. Skolēniem tika dota iespēja sevi apliecināt , dota iespēja integrēties citu valstu nedzirdīgo vidē.
Liels paldies par doto iespēju RD IKSDepartamentam.
(foto)

Ar patiesu cieņu treneris J.Puhovs

 

Mūsu skolēni apglezno piparkūkas

25.novembrī desmit mūsu skolas audzēkņiem kopā ar skolotāju Raitu Stepāni bija iespēja darboties piparkūku apgleznošanas darbnīcā viesnīcā “Radisson Blu Rīdzene Hotel” akcijas “Nāc līdzās Ziemassvētkos!” ietvaros.
Uzzinot, ka mūsu audzēkņu vidū ir vairāki, kas mūsu skolā apgūst profesionālās pamatizglītības programmas, viesnīcas vadītājs Andrejs Gavars piedāvāja mūsu audzēkņiem unikālu iespēju – kopā ar viņu doties nelielā ekskursijā pa viesnīcu, apskatīt viesnīcas numuriņus, gan citas telpas, kuras izmanto Rīgas viesi. Viesnīcas vadītājs pastāstīja par viesnīcas darba vidi un nepieciešamajām profesionālajām kompetencēm, lai strādātu šajā viesnīcā.
Taču visaizraujošākā, protams, bija piparkūku dekorēšana, kurā visus ar praktiskiem padomiem ievadīja viesnīcas galvenais šefpavārs Artūrs.  Pēc pastrādāšanas viesnīcas ļaudis pateicās bērniem par darbu ar saldu balvu. Un kuram tad nepatīk saņemt dāvanas!
Nobeigumā piemiņai par kopīgo jauko darbošanos tapa smaidīgi foto!
Paldies fondam “Nāc Līdzās!” un personīgi Sarma Freibergai un Andrejam Gavaram par šo jauko iespēju!

Gaišu otro Adventi!  Raita Stepāne.
Ilustrācijai izmantoti “ Nāc līdzās” fotoomateriāli.

piparkukas_16_5

piparkukas_16_4 piparkukas_16_3

piparkukas_16_2 piparkukas_16_1

Tēvzemes nedēļa

1919.gada 11. novembrī latviešu karavīri guva uzvaru un padzina no Rīgas vācu karaspēku, tā nodrošinot Latvijas valsts turpmāko pastāvēšanu.

Atzīmējot šo dienu, skolas pagalmā notika svinīgais pasākums, kura laikā karogu pacēla goda viesis kaprālis Laudinskis. Tradicionāli tika piespraustas sarkanbaltsarkanās lentītes un aizdedzinātas svecītes Latvijas kontūrā.

Kā dāvana Latvijai dzimšanas dienā no maziem sarkaniem un baltiem taurenīšiem tapa Latvijas karogs, kurā katrs ielika savu sirds siltumu un labās domas.

17. novembrī visi pulcējāmies skolas zālē uz svinīgo pasākumu.
(11. novembra foto)
(18. novembra foto)

Izstāde Rīgas Centrālajā bibliotēkā

izstade_biblioteka_3Jau otro gadu Rīgas Centrālās bibliotēkas apmeklētāji var iepazīties ar mūsu skolēnu radošajiem darbiem. Pēc bibliotēkas vadības lūguma, Mūzikas un mākslas nodaļā iekārtota izstāde „Rīgas atspulgi mūsu radošajos darbos”, kur apskatāmi iepriekšējā mācību gadā mājturības un tehnoloģiju stundās un interešu izglītības pulciņu nodarbībās mūsu skolēnu darinātie darbi.
RCB Mūzikas un mākslas nodaļā regulāri notiek dažādi tematiskie pasākumi – dzejas un prozas lasījumi, tikšanās ar grāmatu autoriem un literatūrkritiķiem, māksliniekiem un mākslas kritiķiem, mūziķiem, tiek rīkotas grāmatu prezentācijas un bibliotēkas jaunieguvumu apskati, dažādi semināri, lekcijas un priekšlasījumi, interešu kopu pasākumi.
Informācija arī : http://www.e-skola.lv/public/80031.html

izstade_biblioteka_1 izstade_biblioteka_2

Dzirdes kabinets aicina

Jau  otro gadu skolēnu rudens un pavasara brīvdienās, dzirdes kabinets organizē seminārus, kuros runā par darbu ar bērniem ar dzirdes traucējumiem.
Šajā mācību gadā uz semināriem aicinām skolotājus. 28.10.2016. notika pirmais seminārs šajā mācību gadā. Semināra ‘’MĀCĪBU PROCESA SPECIFIKA BĒRNIEM AR DZIRDES TRAUCĒJUMIEM’’ darba kārtībā:

•  Psihoemocionālās  īpatnības bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.
•  Zīmju  valodas nozīme saziņā un valodas izpratnē.
•  Nosacījumi dzirdes un runas attīstībai.
•  Latviešu zīmju alfabēts lasītprasmes iemaņu apgūšanā.

        Savā pieredzē  un zināšanās dalījās skolas psihologs Svetlana Zaslavska, direktores vietniece Rita Nazarova, skolotāja Liene Kleina-Brūvere un surdopedagogs dzirdes kabinetā Velga Lielnora

Dzejniekam Aleksandram Čakam – 115

Rakstnieku pēcpusdiena Spārē

spare_111.oktobrī mēs, skolas muzeja aktīvisti, piedalījāmies Rakstnieku pēcpusdienā “Aleksandram Čakam 115” Amatas novada Spārē.
Pirms 86 gadiem dzejnieks Čaks ar draugiem tur sāka veidot Rakstnieku parku. Parkā kuplo Čaka stādītais ozols, aug arī Arvīda Griguļa, Jāņa Grota, Valda Luksa, Austras Skujiņas u.c. rakstnieku stādītie koki. Šajā dienā kopā ar citiem klausījāmies dzeju, dzerot karstu tēju, sildījāmies pie ugunskura un piedalījāmies jaukās sarunās. Mūsu Artis Ozols runāja Čaka dzejoli “Šovakar” zīmju valodā. Par godu Čaka jubilejai rakstnieks Valdis Rūmnieks iestādīja balto pīlādzi, dzejnieks Jānis Rokpelnis – lapegli, dzejnieks Edvīns Raups – ābeli, rakstniece Inga Ābele – sarkano pīlādzi.
Sirsnīgs PALDIES Antrai Mednei, Čaka muzeja direktorei, par iespēju mums būt Spārē!
(foto)

Mūsu veltījums Rīgai un Aleksandram Čakam

Mūsu skolai ir ļoti sena vēsture. 171 gadu tā atradās Rīgā, Daugavas labajā krastā. No 1899.gada Marijas, vēlāk  Suvorova, pēc tam A.Čaka ielu rotāja skaists nams – tā bija mūsu skola (būvēta tieši bērniem ar dzirdes traucējumiem). Savā laikā pa Marijas ielu gāja tramvajs. Dzejnieks Aleksandrs Čaks daudz apdziedāja Marijas ielu, tramvajus, smalkas jaunkundzes, avīžu kioskus, afišas utt.
Čakam tuva bija arī pilsētas nomale, Pārdaugava. Viņš rakstīja:

Tad, kad nomalē es tieku,
Kur no dārziem vēji smaržas nes,
Priecīgs pieri es pie zemes lieku
Un zem rokas ņemu ābeles.

Šīs un citas dzejas rindas esam uzrakstījuši uz trolejbusa pieturas pretī savai skolai tagad – Rīgā, Graudu ielā. Šo radošo darbu veicām 19.oktobrī kopā ar mākslinieku Vilipsōnu, Čaka muzeja direktori Antru Medni, Aleksandra Čaka autortiesību mantinieku Andri Brežģi. Tā ir dāvana pilsētai, tās iedzīvotājiem, viesiem un sev, gaidot dzejnieka, Rīgas dziesminieka Aleksandra Čaka 115.dzimšanas dienu/
(foto)

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”

    Latvijā jau sešpadsmito gadu veiksmīgi darbojas lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Tā ir valsts atbalstīta un Latvijas nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadīta programma.
Mūsu skola “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā” piedalās 3. reizi. Šogad esam saņēmuši 6 grāmatas, bet visas 2016.gada kolekcijas grāmatas redzamas plakātā bibliotēkā.
Bērnu žūrija – vienīgā iespēja skolas bibliotēkai iegūt jaunāko daiļliteratūru kā dāvanu. Tā ir iespēja rosināt domu apmaiņu gan pedagogiem un viņu bērniem, kas labprāt lasa un piedalās Bērnu žūrijā, gan mūsu skolēniem un vecākiem. Vēl arvien mācāmies darboties šajā projektā, domājam, kā iesaistīt tieši mūsu skolas bērnus lasīšanas procesā.
Lasīšana nav iedomājama bez ģimenes atbalsta. Izrādiet interesi par to, ko jūsu bērns lasa, lasiet ar viņu kopā, pārrunājiet! Atcerieties, ka viens no brīnumiem, ko spēj veikt laba bērnu grāmata, ir tuvināt bērnu viņa vecākiem.

P.S. Līdz 2017. gada 31. janvārim jāaizpilda elektroniskā anketa katram dalībniekam par, viņaprāt,  interesantāko grāmatu. (sk. www.lasamkoks.lv)

Skolotāju diena.

Katru gadu oktobra pirmā svētdiena tiek atzīmēta kā Starptautiskā skolotāju diena.

Katrai klasei savs audzinātājs un skolotāji ir paši svarīgākie, bet ne vienmēr ikdienas steigā sanāk viņiem pateikties par dotajām zināšanām, viņu ieguldīto laiku un darbu. Tāpēc 5.oktobrī  visi pulcējās skolas zālē, lai teiktu un uzklausītu mīļus vārdus un apsveikumus.
sk_diena_3    sk_diena_1 sk_diena_4    sk_diena_2

Drošā māja

3.oktobrī  8., 9. un profesionālās klases skolnieces viesojās biedrībā  “Patvērums “Drošā māja””  telpās, kur juriste Gita Miruškina pastāstīja par cilvēku tirdzniecību, uzsvaru liekot uz fiktīvajām laulībām. Šis bija izglītojošs pasākums, lai novērstu iespējamos cilvēku tirdzniecības riskus.
drosa_maja_1      drosa_maja_2

Atvērto durvju diena ministrijās 30.septembrī

Jau vairākus gadus Latvijā ministrijas rīko Atvērto durvju dienu, lai dotu jauniešiem iespēju iepazīt valsts pārvaldi no cita skatu punkta. Šo piedāvājumu, pateicoties skolas direktores vietniecei Ingrīgai Čeksterei, izmantoja arī mūsu skolas audzēkņi.

7.-9.klašu skolēni tikās ar Tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču un orientēšanās spēlē “Temīdas skrējiens” iepazinās ar tieslietu sistēmas darbu, apmeklējot Ieslodzījuma vietu pārvaldi, Tiesu administrāciju, Datu valsts inspekciju, Uzņēmumu reģistru un Tieslietu ministriju.(foto) 

Satiksmes ministra padomnieks Reinis Uzulnieks profesionālo klašu audzēkņiem  izstāstīja interesantus faktus par satiksmes nozari un savu profesionālo pieredzi. Jaunieši izmantoja iespēju iepazīties ar darbu kapitālsabiedrībās “Latvijas Pasts”, “Latvijas Jūras administrācija”, “Latvijas Dzelzceļš”, Latvijas Valsts ceļi”, “Starptautiskā lidosta “Rīga”. (foto)

2Veselības ministrijā 4.–6.klašu skolēnus un pedagogus uzrunāja veselības ministre Anda Čakša. Atvērto durvju dienā ministrijas speciālisti skolēniem un pedag
ogiem stāstīja par veselīgu dzīvesveidu un par  tā popularizēšanu sabiedrībā.

Miķeļi

Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens saulgrieži, kad diena un nakts ir vienāda garuma. Pats Miķelis latviešu tautasdziesmās tiek saukts par labu un bagātu vīru, jo saistīts ar ražas ievākšanu. Kā zināms, būs laba dzīvošana, ja būs laba raža.
29.septembra pēcpusdienā Miķelis iegriezās arī mūsmājās. (foto)

Viesos pie Poznaņas kolēģiem

Profesionālās pilnveides un pedagogu tālākās izglītības projekta ietvaros , skolotājas Ilze Bukovska, Liene Kleina- Brūvere, Olga Volante, skolas psihologs Svetlana Zaslauska, tulks Agnese Vucina un surdopedagogs dzirdes kabinetā Velga Lielnora laikā no 19.-23.09. apmeklēja sadarbības skolu Polijā.  Poznaņas nedzirdīgo skolu-attīstības centru. Mēs iepazināmies ar skolu, vērojām  mācību stundas un nodarbības. Uzzinājām par agrīnās valodas apguves iespējām bērniem ar dzirdes traucējumiem Polijā.  Daudz diskutēja par redzēto. Paldies Poznaņas skolas kolektīvam par viesmīlību!(foto)
P.s. 2017.gada martā gaidīsim Polijas kolēģus mūsu skolā
Velga Lielnora

Pasaules Nedzirdīgo diena

24. septembrī LNS rīkotais Nedzirdīgo mēnesis un Starptautiskā Nedzirdīgo nedēļa noslēdzās ar koncertu kultūras namā “Rītausma”, kurā uzstājās arī mūsu skolas 1. – 4.klašu audzēkņi ar melodeklamāciju “Aicinājums” (R.Paula mūzika, Aspazijas vārdi). Skolotājas Inguna Poga un Aiga Rikmane.

nedzirdīgo diena

(foto no LNS materiāliem)

Sveicam Jevgeņiju Puhovu jubilejā!

Kopš 1965.gada Rīgas internātvidusskolā bērniem ar dzirdes traucējumiem strādā Jevgeņipuhovsjs Vladimirs Puhovs. Skan jau ļoti nopietni un arī neparasti, jo ikdienā mēs visi viņu saucam vienkārši par Puhu vai Puhiņu. Un viņš to ļaunā neņem! Viņš ir lielisks organizators un orators, aizrautīgs peldēšanas treneris un sporta darba organizators. Vienmēr dzīvespriecīgs, ar labu humora izjūtu. Tomēr sporta pasākumi vienmēr pirmajā vietā un pret to izturas ļoti nopietni.(foto)

Mēs novēlam, Puhiņ Tev,  nezaudēt dzīves sparu un arī turpmāk nodoties savai lielajai dzīves mīlestībai – sportam!

Orientēšanās sacensības Brīvdabas muzejā.

Kad rīti un vakari ir drēgni un nemīlīgi, bet dienā saule brīžiem karsē tāpat kā vasarā, ir īstais laiks tikties Brīvdabas muzejā, lai piedalītos ikgadējās orientēšanās sacensībās. 27.septembrī mūsu skolēni mācījās sadarboties ar Latvijas Sporta akadēmijas studentiem un spēkiem mērojās ar Strazdumuižas internātskolas skolēniem.  Skolotājas Ingunas Kramas fotogrāfijas. (foto)

Interaktīvā nodarbība “ Traumatisma profilakse”

dzivo_drosak21.septembrī, īstenojot Rīgas domes Labklājības departamenta un aģentūras “Divi Gani” projektu par traumatisma profilaksi, skolā bija ieradušies aktieri lapsas (Anete) un vilka (Gunita) kostīmā, lai jaunāko klašu skolēniem saprotamā veidā pastāstītu, kā izvairīties no traumām. Tika izspēlētas dažādas situācijas, kurās bērni visbiežāk iegūst traumas, uzsverot drošu un nedrošu rīcību katrā no situācijām.

Pēc tam vēlreiz, izmantojot videoprojektorā mākslinieces Ievas Maurītes zīmējumus, kopīgi tika pārrunāta pareizā rīcība dažādās situācijās. Atvadoties abas mākslinieces katram skolēnam uzdāvināja krāsojamo grāmatiņu “Dzīvo drošāk” ar mākslinieces Ievas Maurītes zīmējumiem un Guntas Rozentāles pamācošiem dzejolīšiem.

drrosak_1 drrosak_2

Iepazīšanās ar Ķeguma HES vēsturi

keguma_hesPateicoties Latvenergo koncerna Enerģētikas muzeja speciālistei Helēnai Blumbergai, skolēni 14.septembrī iepazinās ar Ķeguma HES vēsturi, aplūkoja ievērojamā latviešu kinooperatora un fotogrāfa Eduarda Krauca fotogrāfijas par Ķeguma spēkstacijas celtniecību no 1936.gada līdz 1940.gadam. Skolēni noskatījās muzeja darbinieku uzņemto dokumentālo filmu, kurā  izmantoti 30.-40.gadu kinohronikas materiāli, kā arī intervija  ar 98 gadus veco spēkstacijas cēlāju K.Dumbrāju .
No 13.septembra līdz 14.oktobrim skolas aktu zālē ir apskatāma  ceļojošā izstāde “Ķeguma HES- Latvijas enerģētikas lepnums”.

Studenti skolā

13. un 15.septembrī skolā viesojās divas Latvijas Universitātes studentu grupas, lai iepazītos ar skolas dzīvi un vērotu skolēnu un skolotāju darbu stundās. Pirmajā grupā bija ārzemju studenti no apmaiņas programmas ERASMUS (Austrija, Holande, Vācija, Turcija, Itālija, Spānija). Otrajā grupā – studenti no Latvijas.

Rotary klubs

15.septembrī Lrotari_viesiatvijas vizītes ietvaros skolā viesojās Zviedrijas Rorary kluba pārstāvji kopā ar ilggadējo skolas sadarbības partneri Elsi Anderson. Viesi iepazinās ar skolas ikdienas darbu, plānotajiem projektiem, tikās ar skolēniem un skolotājiem, apskatīja skolu. Vizītes laikā tika pārrunāti bērnu izglītošanai aktuāli jautājumi un vajadzības.

 

“RĪGAS ATSPULGI” A.Čaka memoriālajā dzīvoklī – muzejā

izstade_muzeja_32016.gada 6. septembrī atklājām Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem 8. – 9. klašu skolēnu projektu nedēļas darbu izstādi „Rīga, mana Rīga” A.Čaka memoriālajā dzīvoklī – muzejā. Sadarbībā ar Rīgas memoriālo muzeju speciālistiem skolēni devās kopīgā ceļojumā pa Aleksandra Čaka, Jāņa Akurātera un Ojārā Vācieša piemiņas vietām Pārdaugavas klusajās un šaurajās ieliņās, iepazina Pārdaugavas koka arhitektūru, apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku, kuru lepni saucam par Gaismas pili. Redzētais guva atspoguļojumu skolēnu praktiski pagatavotajos darbos – rotas lietās un aksesuāros. Paldies A.Mednei (A.Čaka memoriālā dzīvokļa – muzeja vadītāja), skolotājām  R.Stepānei, I.Pogai un V.Dzalbei, skolotājam I.Vasiļjevam! Aicinām visus interesentus apskatīt izstādi muzejā!

izstade_muzeja_2 izstade_muzeja_1

Mācību ekskursija vēsturē “Latvija laika lokos”

V_f_1Piedalījāmies Vītolu fonda izsludinātajā projektu konkursā “Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi”. Direktores vietnieces mācību darbā Unas Gūtmanes un vēstures skolotājas Elvīras Jaščenokas  iesniegtais projekts “Latvija laika lokos” guva atbalstu. Projektam finansējumu piešķīra Monreālas Latvijas Sabiedriskais centrs.

28. aprīlī mūsu skolas 5.-  9. klašu skolēni devās mācību ekskursijā. Pirmā apstāšanās vieta bija Āraišu  ezerpils,  kuru apdzīvoja letgaļi 9. – 10. gs.  Skolēnus ieinteresēja fakts, ka tas atbilst vikingu laikmetam.  Gide mums  izstāstīja, kā tika veikti  arheoloģiskie izrakumi J. Apala vadībā. Mēs tikām iepazīstināti, kā dzīvoja un  ar ko nodarbojās senie Āraišu ezerpils iedzīvotāji. Gide mums ļāva rokās turēt  senos darba rīkus, apģērbu un rotaļlietas. Tā ir iespēja bērniem  ar dzirdes traucējumiem informāciju vizualizēt. Āraišu  ezerpilī  mēs izstaigājām visas koka mājiņas un sameklējām 4 māla krāsniņas. Skolēni jautāja,  kā būvēja mājas, kā tās apsildīja,  kādas zivis dzīvoja Āraišu ezerā toreiz un kādas zivis te var nomakšķerēt šodien.

             Pēc  Āraišiem braucām uz Cēsīm, uz Cēsu ordeņa viduslaiku pili, kur dzīvojuši Zobenbrāļu ordeņa brāļi.  Ordeņa pils pagalmā mūs sagaidīja 2 “ ordeņa pils kalpones” vēsturiskajos viduslaiku tērpos. Viņas mums pastāstīja par pili un tās iemītnieku dzīvi. Sākumā mēs spēlējām viduslaiku spēles.  Ordeņa  brāļiem bija aizliegts spēlēt uz naudas likmēm, tāpēc viņu spēles bija vienkāršas un “tādas, kas iepriecina sirdi”.  Skolēniem bija iespēja šīs viduslaiku spēles izmēģināt. Mēs cīnījāmies ar salmu maisiem,  staigājām ar koka kājām, dzinām metāla stīpas un spēkojāmies.  Visas spēles mūsu skolēni izspēlēja ar lielu prieku un iemācījās arī staigāt ar koka kājām.

Pils vēsturē ir bijuši ne mazums traģisku notikumu, piemēram 300 cilvēku uzspridzināšanās vienā no pils zālēm,  lai nekristu cara Ivana Bargā gūstā. Pilij ir bijuši 5 torņi, vienā no tiem mēs varējām uzkāpt pa vītņu kāpnēm un iztēloties kā pa  tām kāpuši bruņinieki.  Bija iespēja visiem “pasēdēt pils cietumā.”  “Tas bija bailīgs piedzīvojums,” atzinās daži skolēni.

Atvadījušies no ordeņa pils, aizbraucām pusdienot  Amatas upes krastā. Bija brīnišķīga, saulaina pavasara diena.  Dažiem skolēniem radās jautājumi, vai šī  ir tā upe, pa kuru notiek laivošana pavasaros. Gleznainās Amatas krastos meklējām “slēpņus” ar vietas aprakstu, piknikojām un pārrunājām iepriekš redzēto.

Pēc pusdienām nonācām 20. gs. vēsturē.  Mums bija iespēja apmeklēt Cēsu kauju vietas, kur tika izcīnītas Brīvības cīņas 1919. g.  Skolēniem tika rādīts dzelzceļš   Melturos, Amatas  pagastā,  pa kuru brauca vilciens ar ložmetējiem uz platformām.  No tiem Brīvības cīnītāji raidīja lodes uz vācu karaspēku.  Devāmies uz bunkuru vietām mežā . Tur notika mūsu “Meža kaujas”,  sacensības starp 2 komandām un “nodevēja” notveršana. Skolēnus iepriecināja fakts, ka latviešu Brīvības cīnītājiem palīgā nāca igauņi un mēs kopīgi nosargājām savu neatkarību.

Pēc cīņām mežā, braucām uz Nītauri. Tur mūs gaidīja “vēstures piedzīvojums” – aizraujošs ceļojums laikā no 13. gs līdz mūsdienām. Vaļņu kalnā apmeklējām senas apmetnes vietu. Taču, tad sākās lietus un mēs pārcēlāmies uz Nītaures luterāņu baznīcu. Gide mums ļāva piedzīvot pagājušos gadsimtus, nogaršojot pēc viduslaiku receptes ceptus cepumus,  pielaikojot dažādu laikmetu tērpus un ieročus. Tā mēs “pārlapojām“  Latvijas vēsturi cauri gadsimtiem.  Noslēgumā uzkāpām baznīcas tornī, no kura  bija pārredzama visa Nītaure.

           Šīs mācību ekskursijas ieguvums bija tas, ka bērni ar dzirdes traucējumiem varēja lietas aptaustīt, nogaršot, aktīvi piedalīties spēlēs un uzdot sev interesējošos jautājumos konkrētajā vēsturiskajā vietā. Vēsture kļuva dzīva.

Paldies Monreālas Latviešu Sabiedriskajam centram par piešķirto finansējumu un Vītolu fondam par atsaucību un projekta konkursa organizēšanu. Sadarbība ar Vītolu fondu bija kā brīnišķīga pasaka – skaista, vienkārša un ļoti noderīga.

Rakstu sagatavoja: Lolita Silkovska, Una Gūtmane
mācību ekskursijas fotogalerija

“Draudzīgā aicinājuma” nedēļa

aicinajumsDarbīgi aizritējusi “Draudzīgā aicinājuma” nedēļa no 21. līdz 27. janvārim un pasākums, kas veltīts atskatam uz nozīmīgo 2015. – Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadu.
27.janvāra pēcpusdienā mūsu skola, skolas bibliotēka saņēma unikālas, pašu gatavotas dzejas grāmatiņas. Pasākuma gaitā skolēni un skolotāji stāstīja par izveidotajām grāmatiņām. Uz sarunu par lasīšanu un grāmatām bērnībā un skolā bija aicināti mūsu skolas absolventi Liene Kleina – Brūvere un Ivars Kalniņš. Viņi pastāstīja daudz interesanta par savu lasītāja pieredzi, atbildēja uz skolēnu jautājumiem, kā arī parādīja sev nozīmīgākās grāmatas.

Dažos īsos uzdevumos atradām abus lielos dzejniekus (Raini un Aspaziju) fotogrāfijās, pieminekļos, gada skaitļos, pseidonīmos.

Pasākuma izskaņā skolas bibliotēku ir papildinājušas 15 Raiņa un Aspazijas dzejas izlases rokrakstos (formāts A5) –  lielisks skolēnu un skolotāju kopdarbs.

Priecājamies par katru mazo mīļgrāmatiņu.  Tagad mums ir pašiem savs  2016. gada kalendārs “12 mēneši”;  tematiska skolas avīze “Mūsu Laiks ar Raini” (tajā – Leonijas Vuss-Mundeciemas stāstījums par Raiņa lugu “Zelta zirgs” Vācijā, saruna par Raiņa jaunvārdiem ar filoloģijas doktoru Jāni Zālīti u.c.); dzejolis “Sunītis mācībā” simbolu valodā; mācību spēle “Visi desmit”, arī 1 izzinoša spēle ar spēļu kauliņiem. Tas viss – pašu roku darbs, pašu radošā izdoma. Par visām nevar izstāstīt, tās jāredz – nāciet uz bibliotēku un apskatiet neparastos izdevumus, palasiet skolēnu izvēlētos un ilustrētos Raiņa un Aspazijas dzejoļus!

Bibliotekāre Benita Plinta

Pasākuma foto.

Tēvzemes nedēļa mūsu skolā

tevzeme_1No 11. novembra līdz 18. Novembrim – tā ir Tēvzemes nedēļa mūsu skolā. Šajā laikā domājām, zīmējām, spriedām, rakstījām par to, kas ir Latvija – mana dzimtene.

Dedzām svecītes, pacēlām Latvijas karogu, godinājām un apsveicām karavīrus – drosmīgus un pašaizliedzīgus vīrus, kuru darbs un pārliecība ir sargāt mieru savā zemē, lai mēs varam piepildīt savus sapņus. Dejojām, lasījām dzeju, pinām draudzības lentas un apsveicām savus draugus skolā un ārpus tās Latvijas 97. dzimšanas dienā. Līdz vienojāmies, ka Latvija – tie esam mēs paši!

tevzeme_5 tevzeme_4 tevzeme_3 tevzeme_2

MŪSU ZANE – PIRMĀ!

Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem absolvente peldētāja Zane Embrekte – pirmā sporta meistare Latvijā nedzirdīgu sportistu vidū.

zaneZane ar lieliskiem rezultātiem startēja starptautiskajās peldēšanas sacensībās starp dzirdīgajiem – Rīgas sprints – 2015. Sacensībās piedalījās peldētāji no Baltkrievijas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas.

1.dienā Zane priekšsacīkstēs 100 m brīvā stila distancē ar rezultātu 59,96 /jauns Latvijas nedzirdīgo sportistu rekords/ ierindojās 6. vietā no 68 peldētājām. Vakarā fināla peldējumā ar laiku 1.00,16 kopvērtējumā izcīnīja 12. vietu. Malacis!

2.dienā, startējot 50 m brīva stilā distancē, uzrādot sporta meistara normai atbilstošu rezultātu – 26,96, ierindojās 6. vietā no 94 dalībniecēm un iekļuva finālā. Vakarā finālpeldējumā ar laiku 27,00 kopvērtējumā tika izcīnīta 7.vieta. APSVEICAM! Jo objektīvi – ar laika kontroli un pēc izstrādātiem dzirdīgo kvalifikācijas normatīviem – nedzirdīgā peldētāja Zane Embrekte to ir izdarījusi Latvijā pirmo reizi.

Nākamā norma starptautiskās klases sporta meistare un iekļūšana Latvijas dzirdīgo sportistu izlasē. Un, kas zina …, domāju, ka Zanei tas viss ir iespējams, kā arī iespēja cīnīties par startu lielajā dzirdīgo sportistu olimpiādē, kā to izdarīja Ferencs Patriks no Dienvidāfrikas.

Lai veicas lielajā un rūpīgajā kopīgajā darbā! Vēlreiz apsveicu!

Treneris J. Puhovs

 

Oktobris- karjeras mēnesis mūsu skolā

Šajā laikā mēs vairāk nekā parasti runājām par tālākas izglītības un karjeras izvēles iespējām.

9.OKTOBRĪ MŪSU SKOLAS 8. – 9.KLAŠU SKOLĒNI DEVĀS IEPAZĪT IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES MINISTRIJAS DARBU

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile parādīja, cik saspringts ir viņas darba grafiks.
Ministrijas valsts sekretāre Līga Lejiņa iepazīstināja ar savu ikdienu un amata pienākumiem.
Ieskatījāmies Izglītības un zinātnes ministrijas muzejā.
Informācijas centrā uzzinājām par jauniešu brīvprātīgā darba veidiem un iespējām Latvijā (13 – 25 gadus veciem jauniešiem) un Eiropā (17 – 30 g.v.).

13.OKTOBRĪ 6. – 9.KLAŠU SKOLĒNUS LAIPNI UZŅĒMA RĪGAS SATIKSMES 2.TROLEJBUSU PARKS

Interesanta bija prezentācija par sabiedriskā transporta vēsturi Latvijā – no zirgu tramvaja un omnibusa līdz supermodernam trolejbusam.
“Rīgas satiksme” piedāvā darbu daudzu profesiju cilvēkiem. Trolejbusu vadītāju darba diena ļoti agrā rītā sākas pie ārsta – narkologa (vai nav lietotas apreibinošas vielas).
Remontdarbnīcā katru trolejbusu pārbauda gan no augšas, gan apakšas. Braukšana droša!
Arī mēs ar prieku uz brīdi kļuvām par trolejbusu vadītājiem.

 

Dzīvnieku patversme „Dzīvnieku draugs”

15. oktobrī 3.a un 5.a klase aizbrauca uz dzīvnieku patversmi „Dzīvnieku dradz_0ugs”.

Patversme svin 15gadu jubileju. Šajā laikā pie viņiem ir ciemojušies 9000 dažādi dzīvnieki. Eksotiskākais dzīvnieks bija žņaudzējčūska.

Patversmei ļoti vajag vecas segas, t-krekliņus un mazlietotus palagus. Tāpēc lūdza tos atvest. Mūsu skolas pedagogi un bērnu vecāki atsaucās lūgumam palīdzēt, un mēs ar skolas autobusu uz patversmi aizvedām daudz sasaiņotus maisus ar nepieciešamajām drēbēm.

Mūs sagaidīja laipnās darbinieces un pastāstīja par patversmi un tās iemītniekiem. Bija daudz kaķu – gan lieli, gan mazi. Visi kaķi bija aprūpēti, viņiem tikusi nepieciešamā medicīniskā palīdzība. Šoreiz bija atvests pieklīdis suņuks. Suņuks patversmē pabijis vienu dienu, bet jutās ļoti priecīgs un draudzīgs. Kad paņēmām rokās, tad viņš deva bučas. Bērni bija priecīgi.

Patversmes darbinieki uzdāvināja grāmatu: “Rotaļlietas suņiem” un notika nodarbība. Nodarbībā vajadzēja pagatavot vienkāršu rotaļmantu no lupatu atgriezumiem. Bērni aktīvi iesaistījās rotaļu mantas pagatavošanā.

Priecīgi atvadījāmies labā noskaņojumā!
Teksts: A.Pļaviņa Foto: I.Krama

dz_3dz_1dz_2dz_4dz_5dz_6

Ekskursija Kalvenes ZOO „CĪRUĻI”

Tuvojas ziema. Visi grib siltumā un labi paēst. Tā dzīvo un gatavojas ziemai dzīvnieku Kalvenes ZOO „Cīruļi”.

Zoodārzs mūs sagaidīja ar savu pavadoni – suņupuiku Modro. Viņš rūpīgi un gādīgi pavadīja gar aplokiem un, ja vajadzēja, ar skaļu rējienu sasauca lamas un guanakas vienuviet.

Staltbriedis Kārlis sauc un aicina citus briežus uz cīņu. Lielie ragi spoži spīd saulē. „Nāc tik šurp!”

Kāmīši un jūras cūciņas pie garšīgā pusdienu galda. Spožie kažociņi spīd un zaigo. Ziemas krājumi jau uzkrāti!

ciruli_1

ciruli_2

ciruli_3 ciruli_4

Kosmetoloģijas koledža atver Profesiju durvis

Karjeras nedēļā Profesiju durvis mums atvēra Kosmetoloģijas koledža. 13. oktobrī mēs devāmies uz koledžu pa rudenīgi skaisto Graudu ielu. Galamērķī mūs laipni sagaidīja koledžas pārstāve un aizveda uz 1. kursa nodarbību dekoratīvajā kosmetoloģijā. Koledžas devīze ir “Skaistums izglābs pasauli”. Kļūt skaistākām – šāda iespēja bija dota arī mūsu skolas meitenēm. Viņas pārtapa par modelēm, un jaunās skaistumkopšanas speciālistes skolotājas Baibas Grīnas vadībā pareizi uzklāja dekoratīvo kosmētiku. Vienkāršāk sakot, mūsu meitenes redzēja un piedzīvoja kā pareizi veidot izteiksmīgu vizuālo tēlu. Skolotāja arī atbildēja uz mūsu jautājumiem par iespējām nedzirdīgiem cilvēkiem mācīties koledžā. Meitenes bija ļoti ieinteresētas par izglītības un darba iespējām skaistumkopšanas nozarē.

8.c, 9.c un 9.m2 klašu meiteņu atsauksmes bija: “Tas mums ļoti patika!” un “… ceru nākotnē strādāt kosmētikas profesijā.”

Vislielākā pateicība Kosmetoloģijas koledžas vadībai par iespēju iepazīties ar mācību iestādi.

Skolotāja Lolita Silkovska un 8.c, 9.c un 9.m2 klašu meitenes

kosmetika_1 kosmetika_2

 

 

 

 

 

“10% dzejas un 90% – pārējās lietas”

dzejasdoena_014.oktobrī skolas svinību zālē Dzejas diena “10% dzejas un 90% – pārējās lietas”. Viesos dzejnieka A.Čaka muzeja direktore A. Medne, kontrtenors S. Jēgers, mākslinieks Vilipsōns un skolas draugi no Rīgas 40.vidusskolas. Pateicamies viesiem par interesanto stāstījumu, atziņām, par dzejas lasījumiem, S. Jēgera Labdarības fondam par dāvanu – grāmatām “Reiz dzīvoja Čaks”, gardajiem kliņģeriem.
Mākslinieks Vilipsōns, stāstot par krāsojamās grāmatiņas “Reiz dzīvoja Čaks” tapšanu ,teica: “… ka izvēlējās zīmēt Čaku, cerībā, ka bērni, vēlāk paaugoties un skolā sastopoties ar Čaka dzeju, atcerēsies „simpātisko vīreli”, ko bērnībā krāsojuši”.
Skolas muzejnieki.

„Nāc, paskaties!”

nac_paskaties2015.gada 3.septembrī Rīgas kultūras centrā „Iļģuciems” tika atvērta Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem skolēnu radošo darbu izstāde „Nāc, paskaties!”. Tas ir īpašs notikums ne tikai skolas dzīvē, bet arī sabiedrībā: izstāde rāda, ko spēj cilvēks, kurš dzīvo nesadzirdot apkārtējo pasauli, bet uztverot to visbagātākajās vizuālajās niansēs un pārceļot praktiskos skola_4darbos.

Izstāde ir kā cieņas apliecinājums latviešu kultūras vērtībām un darba tikumam. Mēs esam bagāti krāsu, ornamentu un rakstu daudzveidībā, kas savu vienreizību atraduši gan tekstilijās un zīdā, gan adījumos un izšuvumos, gan mālā un kokā, gan stikla kompozīcijās un zīmējumos – dažādās dabiskās faktūrās. Un visam līdzās ir skolotājs – gudrs, pacietīgs, radošs, zinošs un redzīgs -, kurš savā audzēknī – bērnā ar dzirdes vai garīgās attīstības traucējumiem – saskatījis radošuma potenciālu un ļāvis tam iegūt oriģinālu ietvaru – zīmējumu, tējas krūzes paliktni, izlaiduma balles tērpu, sienas dekoru, cimdu pāri sev un draugam. Darbs rāda kāds darītājam tikums – to pierāda izstādes darbu augstā kvalitāte, to pierāda skolas absolventu tālākas karjeras izvēle, to pierāda vecāku un skolēnu sadarbība skolas interešu izglītības piedāvājuma izvēlē, skolas telpu estētiskais noformējums, regulārās darbu skates un noslēguma darbi mājturībā. Jā, un arī XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos iegūtie zelta un sudraba diplomi, piedaloties Modes skatē.

Šī izstāde ļauj ieraudzīt arī skolēniem un vecākiem tālākās dzīves ceļu – iespēju būt nodarbinātam, apgūstot tautas daiļamatu.

Svarīgi, kā praktisko mācību priekšmetu un interešu izglītības skolotāji ceļ mūsu audzēkņu un viņu vecāku pašapziņu, ikviena skolēna darbs ir apskatāms izstādē – skolas, Rīgas, Latvijas vai pasaules konkursos. Ikviena skolēna spējām tiek pievērsta sevišķa uzmanība un to izkopšanai veltīts milzīgs darbs un rūpes, lai katra talants iemirdzētos.

Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem skolēnu darbi apskatāmi Rīgas kultūras centrā „Iļģuciems” līdz 20. septembrim.

Nāc, paskaties, cik bagāti, krāšņi un radoši mēs esam!