1.mobilitāte

ERAMUS+ projekts “Radošuma spēks” – 1. mobilitāte
Tikšanās Kauņā (Lietuvā).

Pamatojoties uz Valsts izglītības aģentūras 2018.gada 4.septembra lēmumu Nr. – 8. – 11.1./5996 un Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) skolu apmaiņas partnerības projekta Nr. 2018 – 1-LT01 – KA 229-047085_2 īstenošanas plānu, tika organizēts projekta komandas brauciens dalībai īstermiņa skolēnu grupu apmaiņas seminārā „Radošums nedzirdīgo kultūrā” Kauņā (Lietuva) laikā no 2019.gada 21.janvāra līdz 25.janvārim:

    • Vizītes laikā iepazināmies ar Lietuvas un Čehijas nedzirdīgajiem skolēniem, mācījāmies saprasties starptautiskajā zīmju valodā, strādāt un sadarboties jauktās grupās, lai kopīgi veiktu dažādus uzdevumus.
    • Piedalījāmies dažādās radošās darbnīcās attīstot savu radošumu un apgūstot jaunas prasmes un iemaņas.
    • Uzzinājām par pasaulē populāriem lietuviešu un čehu sportistiem, māksliniekiem un citiem radošo profesiju pārstāvjiem.
    • Tikšanās laikā ar Lietuvas nedzirdīgo savienības prezidentu K. Vaišnoras guvām priekšstatu par Lietuvas nedzirdīgo kopienu un tās darbību.
    • Viļņā un Kauņā dodoties ekskursijā pa vecpilsētu, klausījāmies nedzirdīgo gidu izsmeļošā stāstījumā par pilsētu un Lietuvas vēsturi
    • Mācījāmies uzstāties un prezentēt sevi, prezentācijā iepazīstinājām projekta dalībniekus ar mūsu pētījumu par radošiem nedzirdīgiem latviešiem dažādos laikos un radošuma izpausmēm Latvijas nedzirdīgo kopienā.

Skolēniem bija iespēja pielietot un papildināt savas starptautiskās zīmju valodas prasmes. Skolēniem bija iespēja pārliecināties par savām radošajām spējām risinot dažādas sadzīviskas situācijas. Piedaloties meistarklasēs, skolēni varēja attīstīt savu radošumu un  izzināt savas stiprās un vājās puses.

A. Mitrone, projekta koordinatore


Materiāli

 Projekts “Radošuma spēks” (pdf)
foto